Radny miejski w Łowiczu (były przewodniczący Rady Miejskiej) i urzędnik w Urzędzie Marszałkowskim Michał Trzoska zwrócił uwagę, że już podczas przedstawiania społecznego komitetu poparcia Andrzeja Dudy zasygnalizowano, że przygotowywana jest „prawdziwa petarda” i niedzielny wieczór wyborczy na Błoniach w Łowiczu niewątpliwie nią był.

Michał Trzoska podkreślił, że wydarzenie przyciągnęło do Łowicza najbardziej znanych polityków, pośród których byli m.in. prezydent Andrzej Duda wraz towarzystwie małżonki, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jadwiga Emilewicz, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, europosłowie Elżbieta Rafalska i Ryszard Czarnecki, a także marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber i wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Jak jednak zauważył, poza politykami, bardzo licznie przybyli sami mieszkańcy. Jego zdaniem, wybór Łowicza na miejsce wieczoru wyborczego jest pokłosiem dobrze zorganizowanego spotkania na Nowym Rynku, na którym w lutym Andrzej Duda rozpoczynał swoją kampanię wyborczą.

Zdaniem Trzoski wczorajsze wydarzenie na łowickich Błoniach było nową jakością w polskiej polityce. Zwykle bowiem kandydaci przeżywali wieczory wyborcze w najbliższym gronie sztabowców, zaś tym razem walczący o reelekcję prezydent Andrzej Duda poznał wyniki razem z mieszkańcami Łowicza i tu wygłosił przemówienie niejako rozpoczynające kampanię przed II turą wyborów. Co więcej, wiele osób zauważyło, że podczas przemówienia nie wyglądał na zmęczonego, co niejako zaakcentował mówiąc „Polska mnie nie męczy!”. Następnie dalej wyruszył w trasę i jeszcze tego samego wieczora spotkał się z mieszkańcami Strzelec Wielkich w pow. kutnowskim. Trzoska zdradził nam, że w otoczeniu prezydenta mówi się, że wręcz „kipi” on pozytywną energią.

Co do samych wyników, to Trzoska mówi, że dwa pierwsze miejsca, czyli Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski nie były dla niego zaskoczeniem, gdyż spodziewał się II tury. Zaskoczyły go natomiast słabiutkie wyniki Roberta Biedronia i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Ponadto ujawniła się „nowa siła polityczna” – w postaci wyniku Szymona Hołowni. Trzoska podkreślił, że teraz sztab Andrzeja Dudy czeka praca nad „zagospodarowaniem” elektoratu pozostałych kandydatów. Po cichu ma nadzieję, że mimo, że Krzysztof Bosak nie przekazał swojego poparcia, to wyborcy Konfederacji dostrzegą zbieżne punktu programu Bosaka z tym, co głosi Andrzej Duda.

12 komentarzy

 1. Nie petarda a bomba z opóźnionym zapłonem. Wstyd Łowicz.

 2. panie Michale,kończ pan wstydu oszczędź. ci politycy co przyjechali do łowicza to wdupowłazi najwięksi z najwiękrzych na czele z fachowcem od piłek wszelakich

 3. Zaraz , zaraz panie Trzoska, ja taka nowa jakość oglądałem w telewizorni za Gierka co dziennie… i taki sam koniec będzie , jak owa jakość przejdzie w ilość… kasy do oddania.

 4. ciemnogród – łowiczaki

 5. Wsiaki lowiczaki

 6. Zaraz, zaraz michał t jest urzędnikiem w Urzędzie Marszałkowskim? To już koniec świata blisko.

 7. Michał t i jakakolwiek jakość to dwie odległe cechy. Wazelina.

 8. Głosowałem na Hołownie a teraz będe na Dudę. Nawet jak Trzaskowski wygea ja nie przyłoże do tego reki…Nie głosuje za Dudą ale przeciwko Trzaskowskiemu i tym całym LGBT. Dzici Trzaskowskiego nie chrzczone i nie przyjeły komuni Św.. Jego sprawa ale ja mam inne zdanie

  • Trzaskowski wygra -a twoja postawą pokazujesz typowego katolika 🙂

   • Popieram przedmówcę, jestem katolikiem, nie wstydzę się tego, nie obrażam jak niektórzy innych, tylko za jego poglądy polityczne.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.