Jest nauczycielem, wyjątkowym propagatorem sportu i trenerem, który umie wyłowić wśród młodych ludzi tych, którzy mają smykałkę do sportu – i prawdziwy talent. Jak mówi, że tak znakomitych lat, jak rok 2018 i 2017, nie miał w swej pracy trenerskiej chyba nigdy.

 

Mieczysław Szymajda z Domaniewic – bo o nim mowa, otrzymał przyznawany przez naszą redakcję tytuł Łowiczanina Roku 2018.
Tytuł jest honorowy. Od kiedy go nadajemy, staramy się przyznawać go osobie, która w danym roku zasłużyła się czymś niezwykłym, ale pozytywnym i inspirującym dla naszej lokalnej społeczności.

Mieczysław Szymajda od lat pracuje z młodymi ludźmi nad tym, aby zdobywali sukcesy sportowe. Obszerny materiał o nauczycielu i trenerze, który mając ogromy dorobek, a wśród wychowanka mistrza olimpijskiego Zbigniewa Bródkę – nadal jest człowiekiem skromnym i zwyczajnym – przeczytasz w Nowym Łowiczaninie, który ukaże się w sprzedaży 3 stycznia. Gorąco polecamy.

Mieczysław Szymajda i Zbigniew Bródka na lodowisku w Domaniewicach, fot. Marcin Kucharski
Mieczysław Szymajda i Zbigniew Bródka na lodowisku w Domaniewicach, fot. arch. Marcin Kucharski

7 komentarzy

  1. Siewiera byłby w sam raz do pary z byłą Dyrektor Centrum K. Słomą.

  2. Zasłużyłeś! Gratulacje!!!

  3. Andrzej Biernacki tylko on … Jest najlepszy we wszystko !!!

  4. Ten tytuł już dawno stracił na swojej wartości.

  5. Tytuł powinien otrzymać urzędnik łowickiego ratusza, który doprowadził do realizacji projekt Rowerowe Łódzkie. Dzięki niemu jest super!

  6. Łowiczanin z Domaniewic, to w mieście nie ma już godnych kandydatów?! Może macie jakieś propozycje?