Kilka dni temu do Sądu Okręgowego w Łodzi wpłynął akt oskarżenia przeciwko międzynarodowej grupie przestępczej składającej się z 12 osób, w tym przeciwko 8 Polakom, 3 Łotyszom i 1 bezpaństwowcowi, czyli osobie, która nie ma żadnego obywatelstwa.

7 kwietnia 2017 roku funkcjonariusze Straży Granicznej wywozili z posesji zabezpieczony nielegalny materiał do produkcji papierosów w Woli Kałkowej. fot. Dorota Grąbczewska

Zajmowali się produkcją i nielegalnym obrotem papierosami na ogromną skalę. Nielegalna fabryka znajdowała się w Woli Kałkowej w gminie Bedlno. Gdyby nielegalny towar trafił na polski rynek, straty Skarbu państwa wyniosłyby prawie 5 mln zł.

To finał śledztwa prowadzonego od 2017 roku przez funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Oskarżonym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nielegalna fabryka została zlikwidowana 6 kwietnia 2017 roku. Dzień później, 7 kwietnia byliśmy na miejscu, jak pogranicznicy zabezpieczali trefny towar.

Więcej czytaj w Nowym Łowiczaninie już w najbliższy czwartek, 25 lipca.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.