P1210665

Zorganizowany wczoraj, 8 października, na osiedlu Przedmieście międzypokoleniowy dancing sprawił, że w wielu mieszkańcach dzielnicy ożyły wspomnienia z młodych lat. Podczas spotkania nie brakowało też atrakcji dla najmłodszych.

Za organizację wydarzenia odpowiada Zarząd Osiedla Przedmieście, który zaprezentował wczoraj drugą odsłonę projektu „O Anieli przy Anieli”. Pierwszym jej elementem była prezentacja prac malarskich mieszkańców, które powstały podczas wcześniej zorganizowanego pleneru. Zawisły one wzdłuż ogrodzenia ul. Anieli Chmielińskiej – jej postać była jednocześnie jedną z częściej portretowanych prze uczestników pleneru.

P1210621

Po wernisażu mieszkańcy udali się do budynku Centrum Rozwoju Osobistego, gdzie odbył się tzw. „tańcograjka”, czyli międzypokoleniowa potańcówka do przebojów z dawnych lat. Taniec otwierający zatańczyła przewodnicząca zarządu osiedla Aleksandra Kłosińska. Oprócz dobrej zabawy na parkiecie, między mieszkańcami zacieśniały się więzi, gdyż sąsiedzi prosili do tańca sąsiadki. Pojawił się postulat, aby takie dancingi były organizowane co najmniej raz w tygodniu.

P1210690

W czasie imprezy nie nudziły się też dzieci. Dostały one do supozycji kilka plansz z grą wg. Karola Rybackiego. Wcześniej na skwerze mogli zmierzyć się z jej przestrzenną wersją, w której sami byli pionkami. Za udział w plenerze malarskim zostali nagrodzeni, a dzięki wernisażowi prac mogli poczuć się jak prawdziwe sławy dzielnicy.

P1210771

O tym co sądzą mieszkańcy dzielnicy o takiej formie spędzania czasu wolnego napiszemy w czwartek w tygodniu Nowy Łowiczanin.

Komentowanie nie jest możliwe.