Udany start w Warszawskiej Lidze Lekkoatletycznej mają za sobą zawodniczki UKS Jedynka Łowicz – Malina Wójcik i Bogumiła Czubik.  Zawody odbyły się w sobotę, 29 czerwca 2019 roku w Warszawie. 

Fot.: Waldemar Kret.

Obydwie lekkoatletki, trenujące pod okiem szkoleniowca Waldemara Kreta, stanęły na podium. Malina Wójcik okazała się najlepszą zawodniczką w konkursie rzutu oszczepem o wadze 500 g. Osiągnięty przez nią wynik 40,01 m okazał się jednocześnie rekordem życiowym lekkoatletki. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka, Bogumiła Czubik, posyłając oszczep na odległość 29,04 m.

 – To jednocześnie najlepszy wynik w Polsce w jej kategorii wiekowej. Cieszymy się z tej odległości, ale nie popadamy w wielką radość, tylko skupiamy się na dalszych treningach – podkreślił trener Kret.

Bogusi niewiele zabrakło również do pobicia “życiówki” w konkursie pchnięcia kulą o wadze 3 kg. Uzyskana odległość 11,10 m, tj. o 7 cm mniej od rekordu życiowego, dała jej ostatecznie trzecie miejsce wśród czterech zawodniczek. 

Po udanej pierwszej części sezonu lekkoatletycznego, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek, który potrwa do końca lipca. Pierwsze zajęcia zaplanowane są na początek sierpnia, a w dniach 9-18 sierpnia, odbędzie się obóz sportowy w Darłówku, gdzie lekkoatletki ponownie podejmą ciężką pracę nad swoją formą. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.