Przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Łowiczu powstały specjalnie oznakowane kolorami miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży, rodzin z dziećmi i dla osób niepełnosprawnych. Podobne mają niedługo pojawić się przed wejściem do sąsiedniego budynku Urzędu Pracy. To pomysł radnej powiatowej Katarzyny Słomy.

Fot. Katarzyna Słoma

O ich utworzenie wnioskowała radna powiatowa Katarzyna Słoma na sesji powiatowej 28 sierpnia w sprawach różnych. – Zaproponowałam miejsca parkingowe w pobliżu głównego wejścia do budynku Starostwa Powiatowego i Urzędu Pracy, aby ułatwić kobietom w ciąży sprawne załatwianie urzędowych spraw – tłumaczy inicjatorka.

– Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że kobiety w tym wyjątkowym dla nich stanie powinny być traktowane w sposób równie wyjątkowy. Często jednak zapominamy o ustąpieniu chociażby miejsca w autobusach czy kolejkach – zauważa Katarzyna Słoma.

10 komentarzy

 1. ofiara mafii łowickiej

  Cytuje: ” Kasia
  6 listopada 2019 at 10:30 · Reply
  Cudowny pomysł !!! Kasiu jeszcze przed marketami proszę o takie miejsca oraz na mieście tez by się przypadało, bardzo pomysł na plus!!! ” – no i koniecznie jeszcze przed Studiem Rampa p.Kasiu.

 2. Łowiczok234

  A dla leworęcznych kiedy?

 3. W CKTiP to aż tak różowo nie zostawiła.

 4. Żeby nie było jak z przejściami dla pieszych. Ciekawe skąd wiadomo jaki kolor co oznacza.

  • Przejścia są na drogach publicznych, na parkingu ‘zarządca’ może sobie malować co chce.

  • Co do kolorów to masz niebieski i inwalidę zgodnie z przepisami co do takich miejsc, pozostałe barwy oznaczają to co w tekście, więc jeśli nie jesteś w ciąży itd. to wykazując się odrobiną logiki nie parkujesz na tym.

 5. Ciąża to nie choroba. Jeszcze zróbcie oddzielne miejsca dla nowobogackich pajacy w swoich wielkich suvach.

 6. Wreszcie pani Kasia się popisała, bo jej “wyczynów” w Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej to się nie popisała i do dziś jej działalność czkawką się odbija.

 7. Cudowny pomysł !!! Kasiu jeszcze przed marketami proszę o takie miejsca oraz na mieście tez by się przypadało, bardzo pomysł na plus!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.