Dzisiaj, 11 października o godz. 14 w łowickim kinie Fenix, występem chóru seniora rozpoczął się Miejski Dzień Seniora. Ponieważ w tym roku impreza wpisana jest do kalendarza obchodów 100-lecie odzyskania niepodległości, nie zabrakło wątków patriotycznych.

A te zaakcentowano w konkursie piosenki patriotycznej dla członków różnych organizacji, do którego zgłosili się: Maria Nierobisz z Klubu Seniora Radość, Łukasz Kunikowski z Zakładu Aktywizacji Zawodowej, Maria Zając z Miejsko-Powiatowego Koła Diabetyków oraz Janina Śmigielska z Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt. 

Dyrektor Miejskiej Biblioteki ogłosiła też wyniki konkursu literackiego „Opowiadania z niepodległą w tle”, w którym główną nagrodę otrzymał Zbigniew Kostrzewa, a wyróżnienia członkinie „Radości”: Krystyna Czerwińska, Władysława Godziszewska, Ewa Tomczak, Helena Świątkowska i Krystyna Kunikowska.

Dalszej patriotyczne występy rozpoczęli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, a następnie kontynuował je chóru seniora, zapraszając do udziału publiczność, która otrzymała śpiewniki przygotowane przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca, z którym Klub Seniora nawiązał współpracę.

2 komentarze

  1. Pan Krzysztof Kaliński nasz burmistrz nie lansuje się lecz wykonuje szlachetne gesty okolicznościowe. Przesympatyczny człowiek.

  2. Jakoś tak się złożyło, że tuż przed wyborami – namnożyło się sporo spotkań (imprez ) z udziałem obecnego Burmistrza i to jest Jego przewaga nad konkurentami (może się lansować za pieniądze podatników). Jak nadal spora część młodszych mieszkańców nie pójdzie na wybory, to nadal Łowicz będzie się staczał po równi pochyłej. Na początku kończącej się kadencji nauczyciela – Łowicz był sporym ośrodkiem akademickim (“Mazowiecka”, SGGW ma Blichu, dwa kolegia nauczycielskie) – to wszystko już historia.