Od początku czerwca ruszył miejski Punkt Informacji Turystycznej. Zwiedzający mogą uzyskać w nim informacje o lokalnych zabytkach i miejscach wartych zobaczenia oraz nabyć bezpłatne broszury czy mapy.

Choć otwarcie miejskiego punktu informacyjnego przez długi czas stało pod znakiem zapytania, urzędnicy postanowili uruchomić go i w tym roku. Warto zauważyć, że nie znajduje się on już w tzw. „chatce”, czyli drewnianym domku na Starym Rynku, jak dotychczas, lecz w sąsiedztwie Urzędu Miejskiego przy Starym Rynku 3. Bezpośrednia bliskość biura PTTK sprawia, że za jednym zamachem dostępna jest dla turysty nie tylko informacja, lecz także przewodnik po regionie.

W sezonowym punkcie turystycznym, oprócz możliwości uzyskania informacji na temat zabytków i atrakcji regionu, można również pobrać plan miasta, informatory miejskie oraz broszury okolicznościowe czy tematyczne. Cały pakiet materiałów jest bezpłatny, jednak ze względu na ich ograniczoną dostępność oraz koszty produkcji lepiej, by zgłaszały się po nie większe grupy turystów oraz rodziny zwiedzające miasto wspólnie.

Więcej na temat punktu informacyjnego oraz o powodach jego uruchomienia, mimo, że w pobliżu istnieje identyczny punkt, przeczytasz w kolejnym numerze Nowego Łowiczanina.

Komentowanie nie jest możliwe.