Ponad dwie godziny trwało w środę, 25 października spotkanie mieszkańców dzielnicy Bratkowice z burmistrzem Łowicza Krzysztofem Kalińskim w sprawie budżetu miejskiego na 2018 rok, wyboru propozycji do budżetu obywatelskiego i bieżących problemów dzielnicy.

Głosowanie w sprawie budżetu obywatelskiego
Głosowanie w sprawie budżetu obywatelskiego

Spośród sześciu propozycji do budżetu obywatelskiego najwięcej głosów zdobyła propozycja nazwana ogólnie “Poprawa bezpieczeństwa przed SP7 na ul. Młodzieżowej”. Oddano na nią 40 głosów.

Ponadto do dalszego głosowania przeszła budowa nawierzchni na ul. Diamentowej (15 głosów) oraz przebudowa skrzyżowania ul. Młodzieżowej i Tuszewskiej oraz progi zwalniające na ul. Młodzieżowej (6 głosów).

Na te trzy propozycje inwestycji na przyszły rok mieszkańcy będą głosować w listopadzie, aby ostatecznie wybrać jedną z nich do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.

Spotkanie w szkole na Bratkowicach
Spotkanie w szkole na Bratkowicach

Więcej o spotkaniu w kolejnym Nowym Łowiczaninie.

1 komentarz

  1. Nikt nie przedstawił propozycji rozwiązania korków szczególnie w okolicach godz, 8:00 (i nie tylko) ul. Ułańska i Topolowa, Starościńska. A może sygnalizacja świetlna? Przeklęte Bratkowice dawniej 35-lecia PRL. Oj obywatele!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.