Kilka dni przed świętem Wszystkich Świętych, na miejskie targowisko w Żychlinie wybrało się mnóstwo mieszkańców gminy Żychlin i gmin ościennych. Jak zwykle wszystkie okoliczne uliczki były zastawione samochodami, piesi “przeskakiwali” pomiędzy samochodami, a drogówka z Kutna wlepiała mandaty za złe parkowanie i niewłaściwe przechodzenie przez jezdnię.

Koło radiowozu zaparkowanego w pobliżu targowiska stała długa kolejka kierowców z upomnieniami, którzy przyszli wyjaśnić sytuację z funkcjonariuszami. Fot. Dorota Grąbczewska

W niektórych sytuacjach policjanci byli bardziej wyrozumiali, w innych mniej. Wielu kierowców, którym funkcjonariusze zostawili za wycieraczką karteczkę, oblegało radiowóz próbując wytłumaczyć swoje nieprawidłowe parkowanie. Część osób została tylko pouczono, inni musieli zapłacić mandat. Policyjna akcja sprawiła, że pomiędzy mieszkańcami po raz kolejny rozgorzała dyskusja na temat braku miejsc parkingowych w okolicach targowicy. Najgorzej jest przed świętami, gdzie wszystkie okoliczne uliczki, aż po centrum, są zastawione samochodami.

Czy problem braku miejsc parkingowych uda się w krótszej lub dłuższej perspektywie rozwiązać – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

1 komentarz

  1. tam nie ma gdzie roweru postawic a co dopiero auto

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.