W przejeździe rowerowym ulicami miasta będą mogli niebawem uczestniczyć mieszkańcy Głowna. Już w najbliższy piątek, 20 września, godzinie 10.00 na Placu Wolności rozpocznie się spotkanie pod hasłem: “Rowerem do kina”.

Trasa, którą wspólnie pokonają rowerzyści liczy ok. 4 kilometrów i wiedzie ścieżką rowerową wzdłuż promenady nad zalewem Mrożyczka, a następnie ul. Swoboda, trasą nr 14, a wreszcie ul. Kopernika aż do MOK-u. Prowadzącym grupy będzie słynny kolarz – Dariusz Baranowski.

W ośrodku kultury czekać będzie na rowerzystów prezentacja na temat bezpieczeństwa w ruchu komunikacyjnym, a tuż po niej projekcja filmowa. Podczas rowerowej imprezy powstanie filmik promocyjny z udziałem jej uczestników oraz partnerów wydarzenia.

Przejazd ulicami miasta jest formą obchodów przypadającego 22 września Dnia bez Samochodu.

 

5 komentarzy

 1. Więcej rowerów, to jeszcze większy chaos na drogach w mieście.

  • Zainteresowany

   Nie sądzę. Więcej rowerów na ścieżkach rowerowych, to więcej czystego powietrza i ruchu dla mieszkańców.

   • Nie sądzę. Zaczął się sezon grzewczy i czuć już tworzywo w powietrzu, a ruch dla mieszkańców, to podjechać bryką jak najbliżej sklepu.

 2. Przedewszystkim nie ma ani jednego stanowiska wypożyczalni rowerów. Sa juz we wszystkich miastach oprócz Glowna.

  • Zainteresowany

   Dokładnie. Czy nie można skorzystać z programu “Roweru Wojewódzkiego” i ustawić stacje w kilku miejscach miasta – dworzec kolejowy, zalew, Plac Wolności i szkoły?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.