Mieszkańcy Janówka w gminie Pacyna gmina Pacyna, powiedzieli zdecydowane NIE budowie wieży telefonii komórkowej PLAY, na którą 27 czerwca wójt gminy Pacyna Krzysztof Woźniak wyraził zgodę.

Mieszkańcy Janówka nie zgadzają się na budowę msztu telefonii komórkowej. Oflagowali budynek OSP Janówek, by ludzie wiedzieli o proteście. fot. Dorota Grąbczewska
Mieszkańcy Janówka nie zgadzają się na budowę msztu telefonii komórkowej. Oflagowali budynek OSP Janówek, by ludzie wiedzieli o proteście. fot. Dorota Grąbczewska

5 lipca spotkali się z wójtem, a w poniedziałek 8 lipca oplakatowali strażnicę OSP Janówek, w sąsiedztwie której miałaby stanąć wieża o wysokości 65 m z 9 antenami.

– Chcemy, by wszyscy mieszkańcy gminy wiedzieli, że nie zgadzamy się z decyzją wójta, by powstała u nas wieża telefonii komórkowej. Nie pozwolimy na realizację inwestycji, która zagraża zdrowiu i życiu zarówno nam, jak i naszym dzieciom – mówi Jadwiga Kunikowska, mieszkanka Janówka.

Gdzie miałaby stanąć wieża i czego obawiają się mieszkańcy oraz jak wyglądał proces wydawania pozwolenia na nią – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny oraz w wydaniu cyfrowym.

34 komentarze

 1. Adela ty to miałaś spożycie za młodych lat każdy z o mówił pozdrawiam TOM

 2. Ty ABC truskawki się wpierdala, ogórki się wpierdala,ty ich nie sadzisz i nie zbierasz,bo pewnie nie wiesz jak to się robi,bo za dużo czasu spędzasz pod latarnią,jak wieża powstanie to pewnie mieszkańcy zaproszą ciebie byś stanęła pod nią i wtedy ciebie tak przejebą te promienie,że w seksie nie doznasz miłości.

 3. staszekwieśniok
  Widać jaki jesteś inteligenty, doi to się krowy,a nie świnie. Chyba,że twoja własna mama doi cie za fentla. Pozdrawiam cioty takie jak ty….

 4. Ewcia ty cioto

 5. Cioty i Geje są za tym żeby budowali wszystko w okół ich domów zapiszcie się do BIEDRONIA kupcie mydło i rzucajcie je pod nogi i UWAGA NA DDDDDD

 6. dociekliwy

  Ludzie przez swoją niewiedzę strzelili sobie w stopę – przecież skoro nie chcą masztu blisko siebie to ich telefony łącza się z wieżą, która jest gdzieś dalej, tak? Tak. A wiadomo przecież, że im dalej nadajnik od telefonu tym MOCNIEJSZY sygnał musi posłać do telefonu :-D.

  “Gratuluję” protestującym jak i również komentującym, którzy powielają KLAMSTWA.

  • Galaktyczny

   Dostaniesz Nobla za to odkrycie – nadajnik na każdej posesji i po kłopocie, bo wszyscy będą mieć 3 kreski zasięgu w smartfonie… 🙂

 7. staszekwieśniok

  Niby taka wieś zapracowana a ma czas na protesty. Może pora wziąć się za robotę bo śwynie niedojone kwiczą…

 8. Galaktyczny

  Oj, chyba nieźle chiński play płaci cebulakom za hejt na mieszkańców Janówka. Tacy “mądrzy”, że porównują moc nadajnika z mikrofalówką, gnojówkę z polem elektromagnetycznym albo troszczą się o szybki internet na wsi, gdzie akurat pod drogą leży światłowód… Cebula widać droga w ELC i WGS 🙂

  • Najlepiej kosić jak największą kasę, resztę wydoić z socjala. Chłop ze ws wyjdzie ale wieś z chłopa nigdy!!!
   A tak na marginesie to światłowód przypadkiem nie promieniuje więcej niz nadajnik gsm?? Na wsi sami mądrzy inaczej co wiedzą lepiej.

   • Galaktyczny

    Tak tak, światłowód promieniuje niczym w Czarnobylu 😉 Wszyscy mają przechlapane, bo za unijną kasę położyli tego “badziewia” w Polsce już kilka tys. km, żeby intenet działał szybciej niż w 5G… No ale sieci komórkowe nie zarobiłby wtedy na pakietach Gb.

 9. Pozwijać słupy z energią elektryczną – bo też szkodzą. Tyle w temacie protestu.

 10. Jakotaki

  “Sprzeciw budowie masztu” – Polska mowa nie być trudna… . Odsyłam do szkoły podstawowej.

 11. Tak ścieki, jak i spaliny z ciągników pole magnetyczne i inne rzeczy są szkodliwe dla zdrowia.Takie działania można ograniczyć.Wiąże się to z kosztami .W tym wypadku doprowadzeniem energii.Jnwestor aby ograniczyć koszty związane z budową linij przesyłowej budują na terenach zabudowanych co akceptują władze samorządowe.I na tym można zakończyć.

 12. Widac ze truskawki sie skonczyly ogorkow sie nie zasialo a trzeba cos robic. Fale radiowe niszcza szare komorki zwlaszcza w podeszlym wieku. Nastepny przystanek Toruń

  • Alkohol też niszczy szare komórki…:). A trującego czerwonego muchomora możesz tak przyrządzić, że się nie otrujesz (spytaj się babci/dziadka albo starszych ludzi).
   Nie wierz we wszystko co usłyszysz/przeczytasz w internecie bo… wyjdziesz na głupca…;).

 13. Cóż, niektórzy wierzą w każdą bzdurę powielaną w internecie i sami w to uwierzyli ;). Może czas żeby sami pozbyli się komórek, dali nam święty spokój i wrócili do swoich jaskiń…;)?

 14. Ciemna masa i tyle. Świat idzie do przodu i trzeba się przystosować. Więcej szkód Ci wieśniacy robią sobie sami paląc śmieciami, wylewaniem ścieków na pola lub jeżdżeniem 30 letnim dieslem który tyle zanieczyszczeń do atmosfery odprowadzają że starczy też na ich wnuki 🙂

 15. Brawo Janówek za odwagę i aktywizację społeczną! A hejtującym sugeruję postawienie masztu na swoim podwórku, najlepiej gdzieś w Łowiczu.

  • gdzie w Łowiczu? W Łowiczu już są (szpital bank BGŻ, komin Syntex, Paszarnia, Zielkowice, Nadbzurzańska). Niech sobie wsadzą głowę do mikrofalówki! Będzie ciekawie i dla innych mało szkodliwe! Zresztą po tych wypowiedziach na samym dole Ci ludzi już są napromieniowani – świadczą o ty, ich wypowiedzi!

 16. Zeskaratek

  Kury nie będą się niosły, krowy mleka nie będą dawać, pszenica się nie wykłosi a kartofle będą świecić. Ciekawe czym różni się fala radiowa dochodząca do komórki (osobistej) demonstranta od tej emitowanej przez masz ???? Ma w sobie zarazki???

 17. patrzcie ludzie jakie TROLE INTERNETOWE się zleciały! to tylko świadczy o tym że Ci protestujący mają rację i dobrze robią! Walczycie o zdrowie dla siebie i dla swoich bliskich – BRAWO! Co raz więcej ludzi się orientuje że to jest nie korzystne dla zdrowia. Zapraszam na film https://www.youtube.com/watch?v=aPkoHY3XZm0

  • .........

   Rozumiem, że w takim razie z telefonu komórkowego też nie korzystasz?

   Zwróć uwagę, że telefon, komunikując się ze stacją bazową, przed którą ci ludzie protestują, też jest nadajnikiem. W dodatku nadaje tym mocniej, im dalej od stacji bazowej się znajduje.

 18. JACY MĄDRZY LUDZIE, NARESZCIE ŚWIADOMOŚĆ ZACZYNA WZRASTAĆ U LUDZI W JAKIM KRAJU ŻYJEMY! A TE KOMENTARZE PONIŻEJ TO ZWYKŁE DNO I ŻENADA. NIE MACIE POJĘCIA O TECHNOLOGI 5G, NIE ZNACIE TYCH LUDZI A WYZYWACIE OD WIEŚNIAKÓW I ŻE SĄ ZACOFANI – TO ŚWIADCZY O WASZYM POZIOMIE I KTO TAK NAPRAWDĘ JEST ZACOFANY I CIEMNY! https://www.youtube.com/watch?v=sLUXm3_tpT8

  • Rosyjski trollu…:-). Zapewne dzieci też nie szczepisz :-D?

   • ha ha ha bardzo zabawne! Mogę być nawet chińskim trolem mam to gdzieś! Wystraczy popatrzeć że np. Belgia, Izrael zabroniły stawiać masztów, że w Holandii działy się dziwne rzeczy z ptactwem gdzie fale EM mają duży wpływ. Jesteśmy mięsem doświadczalnym od czasów IIWS (w szczepieniach też)!

   • .........

    Rotfl… Ciekawe, w jaki sposób w takim razie w Belgii czy Izraelu ludzie korzystają z telefonów komórkowych. Większej bzdury nie widziałem.

 19. Mając tak wysoką świadomość zagrożenia, telefonów komórkowych też pewnie nie używają. A swoją drogą, remiza wypasiona, nawet wrota i szyld takie nie za bardzo zardzewiałe.

 20. ciemnogród i zacofanie a tym na zdjęciu to najbardziej zagrażają choroby serca przez otyłość

 21. A szamba wylewane na pola to nie zagrażają życiu i zdrowiu???

 22. Masztu to nie …..ale wieśniaki by chciały internecik wyczesany?????

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.