W samo południe, w chwili, gdy w Gdańsku rozpoczęła się msza św. pogrzebowa zamordowanego w niedzielę, 13 stycznia prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, na Starym Rynku w Łowiczu, spotkała się około 50-osobowa grupa osób, którzy przyszli po to, aby oddać mu cześć. 

Przed ratuszem zapalono znicze, w milczeniu wszyscy przybyli wysłuchali dźwięku syreny strażackiej, bicia dzwonów i hejnału Łowicza. 

Jak się dowiedzieliśmy, w minione dni codziennie przed ratuszem zbierają się mieszkańcy, poruszani tym, co stało się w Gdańsku. Największe zgromadzenie było wczoraj – w piątek, 18 stycznia. 

Na uroczystości pogrzebowe do Gdańska pojechali m.in. burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński, wiceburmistrz Mariusz Siewiera, radni Krzysztof Olko, Wiesława Gębura, Zofia Wielemborek, Robert Wójcik i Michał Terenowicz.  

27 komentarzy

 1. Jakoś nie widziałem takich scen gdy uchodźca zamordował polskiego kierowcę. Nie przypominam sobie żałoby, nie przypominam manifestów. Przypuszczam że byłoby zupełnie inaczej gdyby PiS chciał przyjąć uchodźców. Wtedy nagonka trwała by do dziś.

 2. Polak Mały

  Luks partia wyznaczyła ci dyżur do kontrowania wpisów nieprzychylnych Kurskiemu i tej zgraji służalczych oczerniaczy typu wlasnie Rachoń czy Pereira z TVP info , przecież wszyscy pamietają jak przed wyborami szarpali Adamowicza , katolicy niby. A moze tobie Luks płaci fundacja Lux Veritas tego wydrwigrosza z Torunia ?

 3. Funkcjonariusze na miejscu,gdzie wezwani mieszkańcy?

 4. Jestem obywatelem Gdańska, a przebywam dużo w Łowiczu. Widzę co zrobiono dla miasta w czasach Adamowicza. Niesamowite: tunel pod Wisłą, kolej na lotnisko i jednocześnie szeroką ulicę Słowackiego.
  Natomiast w Łowiczu działa dalej komunistyczne ORMO, co w Gdańsku jest niemożliwe. Niektórzy policjanci wykonują dalej polecenia ORMO. Mandat za zmianę samochodu, Przeszukanie u ofiary pobicia przez parę ORMOwców. Prokurator Młoczak pisze że ORMOwszczyni nie brała udziału i umarza sprawę. Marsze? Najpierw porządek w naszej praworządności. A ORMOcy się z nich śmieją.

  • Janusz zglos to do ministra ziobry albo do towarzysza piotrowicza.Uny sa patrioty to zamkna ormowcow i nie beda cie(ormowcy)przesladowac!Zrob to!Powodzenia!

 5. Gucio dlaczego smutny dzień?
  Odszedł człowiek, człowiek który nie był święty, ludzie odchodzą codziennie.
  Usłyszałeś smutną piosenkę w tv i już uznajesz Ś.P. Adamowicza za męczennika?
  Smutne jest to, ze łowiczaki dają teraz kasę na 3 burmistrzów i świta do Gdańska też musiała być proporcjonalnie większa.
  Pensja pensją, ale koszty utrzymania kolejnego viceburmistrza to drugie.

  #zahajslowiczakowbaluj

 6. W tym smutnyn dniu jest i b.dobra wiadomosc.Po pogrzebie w Gdansku Jurek Owsiak dal sie namowic i wraca jako Prezes WOSP wbrew woli kleru i chorej poslanki P.Brawo Jurku!!!

 7. Polak mały

  Kurski ,Rachoń, Pereira … prezes TVP i jego gryzący obrzucający błotem redaktorzy , źli ludzie szczujący Polaka przeciw Polakowi . Mam nadzieje, że kiedyś odpowiedzą przed sądem za zło które czynią zatruwając ludzkie serca i dusze nienawiścią !

 8. taki trochę ciemnogród w tym Łowiczu, co widać po ostatnich wyborach
  Kaliński może tego nie dojrzy, ale jego dzieci, wnukowie pewnie zobaczą jak historia go rozliczy 🙂
  i jakim to był burmistrzem “wspaniałym” z perspektywy czasu

 9. Grażyn Wielki

  To Łowicz ma hejnal? To pierdzenie z głośnika nazywacie hejnalem? Kpina

 10. Grażyn Wielki

  Ja to bym tam grilla bardziej widział, niż te znicze.

 11. Przepraszam, czy umarł Papież ?
  Teraz trzeba nosić żałobę, tylko ile,
  to co się dzieje jest jawnym cyrkiem.

 12. Po co wszystko to dla jakiegoś polityczyny

 13. Adamowicz nie był osoba idealna ale należy zwrócić uwagę, że zostając osoba znana sam się narazasz na atak niezadowolona części społeczeaństwa. Jeden będzie psioczyl, a inny może zaatakować jak Adamowicz. Politycy zresztą sami sobie są przeważnie winni. Lepiej mieć to po prostu gdzieś.

 14. Cisza nie może oznaczać milczenia bo milczenie jest bliskie obojętności…

 15. Co to zmieni? Co dziennie umierają wybitni ludzie i czy jest lepiej ? Jest gorzej bo obłuda wygrywa z człowieczeństwem.
  Pokazaliście już jak wam zależy w wyborach samorządowych.

 16. Ten Adamowicz wcale nie był tak dobrym i krystalicznym człowiekiem, jak go teraz media malują..

  • Jestes Bogiem? Jesli tak to bym sie umowil i porozmawial. Nie nie jesteś bo Bog nikogo nie pietnuje. Napewno oceni Adamowicza sprawiedliwie. Pokój z Toba dobry czlowieku. Dobro jest w Tobie tylko pozwól mu sie ujawnić.

 17. gdzie tu pięćdziesiąt osób ?

  • Bonifacy M

   Zaczyna sie.Wieczorem pewnie telewizja propagandowa tvp infopis i wiadomoscipis beda zanizac liczebnosc uczestnikow pogrzebu Pana Prezydenta!Gdyby nie wolne media(TVN)pewnie bysmy sie nie dowiedzieli o tej okropnej zbrodni z nienawisci!STOP BEZPRAWIU I PRZEMOCY!!!

   • TVN- wolne media… Myślałem że jest żałoba a tu taki kawał na forum😂

   • To nie żart, to człowiek który wyprzedza swój czas. O kilka godzin wcześniej wie, co w telewizorni powiedzą.

 18. Mieszkancy Lowicza w takich chwilach pokazali ze na nich mozna liczyc!Pokazmy to jeszcze przy urnach na jesieni tak jak pokazalismy na jesieni!STOP PRZEMOCY!!!

 19. Chwala Wam za te gesty lowiczanie!!!Jestescie super!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.