Nie milkną telefony do redakcji od zdegustowanych mieszkańców gminy Żychlin, którzy chcieli na żywo obejrzeć obrady II sesji Rady Miejskiej w Żychlinie, 10 grudnia.

Znalezienie transmisji z obrad II sesji Rady Miejskiej w Żychlinie było problemem dla wielu mieszkańców. Na telebimie nie widać też wyników głosowania. Fot. Dorota Grąbczewska

Wiele osób wskazuje, że w poniedziałek, w dniu obrad, obejrzenie transmisji było niemożliwe, bowiem relacja umieszczona na Youtube była przerywana i dalszy do niej dostęp zablokowany. We wtorek było już lepiej, relacja była na Youtube, ale na stronie Urzędu Gminy Żychlin nie ma wciąż zakładki do bezpośredniej transmisji z tejże sesji.

– Gdy wreszcie znalazłem nagranie, okazało się, że w eter jest transmitowany obraz z sali obrad, nawet wówczas, gdy jest przerwa w obradach – mówi mieszkaniec Żychlina. – Głosowań na telebimie w ogóle nie widać. Przyznam, że przeciętny obywatel niewiele wie, co dzieje się na tej sesji. Dla porównania: w transmisjach z Bedlna świetnie widać imienne wyniki głosowania.

Czy samorządowcy uporają się z stroną techniczną transmisji?

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

2 komentarze

  1. Bzdura.

  2. bo to wszystko przez Pisiorów

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.