Spotkanie mieszkańców dzielnicy Kostka z burmistrzem dotyczące założeń do projektu budżetu Łowicza, a przede wszystkim Łowickiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok, które odbyło się 8 października w sali OSiR przy ul. Jana Pawła II, rozpoczęło coroczny cykl spotkań z mieszkańcami, które potrwają do 19 października.

Spotkanie dzielnicy Kostka
Spotkanie dzielnicy Kostka

Dzisiaj mieszkańcy dzielnicy Kostka wskazali 3 spośród 4 inwestycji do budżetu obywatelskiego, które przejdą do dalszego głosowania. Spośród nich wyłoniona zostanie w dalszym głosowaniu ta jedna, która trafi do realizacji. Głosowanie w tej sprawie oraz inwestycji ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego będzie możliwe od 22 listopada do 7 grudnia. Będziemy informować o szczegółach.

Przypomnijmy, że pula pieniędzy na jedną obywatelską inwestycję osiedlową to 100 tys. zł, a na obywatelską inwestycję ogólnomiejską – 300 tys. zł.

Jakie propozycje zostały wybrane do dalszego głosowania w tej dzielnicy?

Wybrane zostały i przechodzą do dalszego głosowania:
1. Budowa siłowni plenerowej na skwerze Solidarności (zdobyła 9 głosów).
2. Modernizacja chodnika wraz z wymianą wiaty przystanku MZK przy ul. Jana Pawła II 3 oraz wiaty przystanku przy ul. Łódzkiej (również 9 głosów).
3. Wykonanie z kostki brukowej chodników oraz podejść do budynków Kostka 2 i 3 i obok Starościńskiej 3 (też 9 głosów).

Najmniej (6 głosów) otrzymała propozycja wykonania placu zabaw pomiędzy budynkami Kostka 10 i Kostka 9. Ta propozycja więc w tym roku przepadła.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi również dwa inni kandydaci na burmistrza Łowicza: Mariusz Siewiera i Michał Sobczak. Ten drugi, korzystając z okazji, częstował potencjalnych wyborców przed wejściem na halę lizakami oraz rozdawał ulotki.

Więcej na ten temat w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

Terminarz kolejnych spotkań:

 

14 komentarzy

 1. Może dojdzie do skutku rondo na skrzyżowaniu Ułańska Starościńska.

 2. Nie tylko Panowie Siewiera i Sobczak uczestniczyli w spotkaniu. Byli Panowie Kaliński, Bończak i Michalak. Albo wymienieni powinni być wszyscy kandydaci (w tym do rad), albo żaden. Artykuł wówczas nie sprawiałby wrażenia tendencyjnego. Pozdrawiam.

  • Pani Mario nie zna Pani nazwiska Burmistrza, który rządzi w mieście 12 lat? Przecież grubymi literami jest napisane, że to spotkanie z burmistrzem.

  • Do Obst. Proszę przeczytać artykuł na lowicz24.eu i porównać z powyższym. Bardzo ładny artykuł dotyczący budżetu obywatelskiego. Dziennikarz wykazał się rzetelnością. Nie mieszał budżetu z polityką. O to w tym wszystkim chodzi.

 3. „Księżackie Jadło” przyciągnęło tłumy. Co sądzicie o tegorocznej edycji Festiwalu Dobrej Żywności?
  – widok wszechobecnych śmieci popsuł mi zabawę (49%, 376 głosów)
  Który z obecnych urzędników ratusza odpowiada za ten bałagan ?

 4. siłownia tu siłownia tam tylko że mało kto z nich korzysta a kasy idzie niemało. Może by tak chodniki poprawić i dziury w ulicach załatać?

 5. To jaka jest najlepsza pora na takie zebrania?

 6. Popatrzcie tylko na frekwencję – robienie zebrań z mieszkańcami o godzinie 17 – gdy większość jeszcze pracuje lub wraca z pracy- jest czystą KPINĄ .

 7. Była już kawa,barszcz czerwony,jabłka,lizaki
  Pora na parasolki, garnki, kubeczki …..
  Czekam kiedy zaczną rozdawać samochody

 8. Ja chciałbym zapytać kandydata Siewierę, jaki ma pomysł wsparcia dla młodych i rozwojowych rodzin i czy rodzina jest dla niego dużą wartością?

 9. Z tego co widzę pan michal robi kampanię na terenie jednostki podległej samorządowi lokalnemu . Chyba ktoś się powinien tym zająć. Na takim terenie prowadzenie kampanii jest niedozwolone a wreszcie podlega karze. Proszę odpowiednie organy o zajęcie się sprawą.

  • Na pewno na niego nie zagłosuje, ale nie bądź śmieszna. Rozdawał ulotki przed lokalem a burmistrz organizuje takie spotkania tuż przed wyborami zupełnie przypadkiem???

   • Burmistrz spotkania odnośnie budżetu obywatelskiego robi co rok
    a gdyby nie zrobił to byłyby głosy, że w roku wyborczym sam podejmuje decyzje odnośnie 100tyś zł na każdą dzielnicę
    oj Łowiczanie Wam się nie dogodzi…

 10. Dwie uwagi:
  – znowu siłownia, przecież ten pomysł jest strasznie oklepany
  – czy takie spotkania nie powinny się odbywać po wyborach?