Mieszkańcy osiedla Przedmieście spotkali się 9 października na corocznym spotkaniu z burmistrzem, podczas którego wybierane były propozycje do budżetu obywatelskiego.

fot. Tomasz Matusiak
fot. Tomasz Matusiak

Z sześciu zgłoszonych na tym osiedlu propozycji zostały trzy – o tym, która z nich ma być realizowana zdecyduje głosowanie od 22 listopada do 7 grudnia.

Głosowało 46 mieszkańców, 45 głosów było ważnych. Najwięcej głosów – 34 – otrzymała propozycja doświetlenia i doposażenia placów zabaw przy ulicach Włókienniczej i Czajki.

18 osób głosowało za budową drugiej części chodnika na ulicy Łyszkowickiej, a 13 na siłownię zewnętrzną z toaletą toi toi w laski miejskim.

O tym jakie propozycje odpadły już na tym etapie, a także więcej o przebiegu spotkania przeczytasz za tydzień w Nowym Łowiczaninie.

Dzisiaj o 17 spotkanie na osiedlu Górkach w Przedszkolu “Wiosenka”.

7 komentarzy

 1. Dopóki mieszkańcy tamtego okręgu nie przejrzą na oczy i będą nadal wybierać farbowane lisy z nadania postkomunistycznego to nie wiele się tam będzie działo:0 Wójcik to fakt dużo gada ale mało z tej gadki pozytywnego wynika. Niech też powie czemu pobiera diete radnego, jest taki zasadniczy , pryncypialny w przestrzeganiu przepisów dlaczego w wypadku diety się nie odzywa

 2. Ciekawe ile wąsacz zapłaci za postój przyczepki z bilbordem na Starym Rynku
  a zapomniałem on jest biedny i sam się zwolnił z opłaty
  Tym że sposobem stracił w mojej rodzinie głosy a mam liczną 145 osób mieszkańcy Łowicza z prawem wyborcy,jeszcze rozmawiam z sąsiadami i znajomymi

 3. A co z inwestycją, która miała być w tym roku (oświetlenie w lasku miejskim)? Wiele osób mówiło że jest to bardzo niewygodna inwestycja… Czyżby inwestycja nie doszła do realizacji? Po co więc cała szopka z głosowaniem i wyborem inwestycji jeśli i tak nie będą one realizowane? Rok czasu to za mało na ich realizacje? Może warto od razu zaznaczyć, iż “głosować można na trzy inwestycje ale tylko ta (tu proszę podać nazwę inwestycji) będzie możliwa do realizacji. W pozostałych przypadkach inwestycja nie dojdzie do skutku z przyczyn oczywiście niezależnych.”

 4. Anusia – nikt nie unieważniał, natomiast szkoda, że nie piszesz o fałszywych głosach – głownie internetowych.

  • głosy były ważne tylko regulamin kiepski dziurawy jak ser szwajcarski. a że zarządowi osiedla się nie podobają wszelkie inwestycje w lasku, to robili wszystko aby nie wygrał ten projekt.

 5. Po co głosować na cokolwiek jak później ważni ludzie unieważnią głosowanie pod byle pretekstem by zrobić inne inwestycje….