Około 50 mieszkańców Zatorza uczestniczyło dzisiaj, 25 września, w zebraniu w świetlicy ogródków działkowych przy ul. Bolimowskiej, na którym omawiano organizację blokad drogowych ul. Warszawskiej i Bolimowskiej, jakie mają się odbyć 3 i 4 października (czwartek i piątek).

Mieszkańcy zdecydowali, że blokady rozpoczną się o godzinie 15 i potrwają do 18. Jednocześnie zapowiadają, że będą się one odbywać cyklicznie. Chodzi im o wyeliminowanie ruchu tirów ze swojej dzielnicy.

Radny miejski Jakub Wolski, który prowadzi firmę zajmują się reklamą, zobowiązał się dostarczyć na blokady transparenty i tabliczki, dzięki którym mieszkańcy będą bardziej widoczni. W noc poprzedzającą blokady, banery nawiązujące do akcji strajkowej zostaną rozwieszone także na ogrodzenia prywatnych posesji, u tych mieszkańców, którzy wyrażą na to zgodę.

– Kiedyś to była normalna dzielnica, a teraz to jest jakaś klęska ekologiczna – mówił na zebraniu Piotr Tarczyński, przewodniczący komitetu społecznego z Zatorza.

Jeden z mieszkańców pragnął za pośrednictwem lokalnych mediów zapytać czy władze samorządowe miasta i powiatu oraz osoby kandydujące w zbliżających się wyborach zamierzają wesprzeć strajkujących?

Stop tirom na Zatorzu – ostatnie zebranie organizacyjne

27 komentarzy

 1. A tak w ogóle to gdy kupowałem tam mieszkanie to tiry jeździły i poprzedni właściciel o obwodnicy nie wspominał więc ja nie protestują.

 2. Ilu z was ponad dwadzieścia lat temu w białych koszulach, czerwonych krawatach , ze szturmówkami w dłoni 1 maja maszerowało przed trybuną ?? Trzeba było wtedy domagać się o obwodnice.Oj nie myślało się , oj nie myślało !!

 3. Słyszałem od znajomego, który serwisuje urządzenia w Agrosie, że w nowy zakład (magazyn wysokiego składowania) może obsłużyć 400 tirów na dobę. Czujecie co się będzie działo, choć przy połowie tej ilości?

 4. Tytuł sugeruje jakoby mieszkańcy szykowali się na wojnę, nie wiem czy zbroją się tylko w cierpliwość czy może w bagnety, kosy, broń palną 😉 – nie zmienia to faktu, że popieram Wasz protest.

 5. Widzę. że są tu znawcy prawa. Nawet dobrze. Proponuję, żeby mieszkańcy Zatorza odpuścili i zwrócili się do władz i właściciela drogi o postawienie fotoradaru, świateł dedykowanych do poszczególnych przejść dla pieszych i w zasadzie tyle. Ci wszyscy, co się zasłaniają PRAWEM mają dokładnie w d..pie ograniczenie do 50 km/h na Bolimowskiej. Niezależnie czy to TIR czy osobowy czy motocykl. Zatem jeśli tak bardzo powołujecie się prawo, niech obowiązuje prawo, bezwzględnie. Również kodeks cywilny mówiący o tym, że nie można korzystać ze swoich uprawnień w sposób kolidujący z interesem sąsiada. Droga z obecnym ruchem wpływa negatywnie na stan techniczny domów, co w oczywisty sposób narusza kodeks cywilny.

  • Jan z Bełchowa

   A do tej pory gdzie Ci ludzie mieszkali. Tiry nie jeżdżą tą drogą od wczoraj. Co do prędkości to racja jadą szybko. Ruch duży był tam od zawsze nawet przed autostradami. Od 30 lat dojeżdżam 70 do pracy. Zawsze była tam masakra. I nagle ktoś się obudził, przypomniało sie że miano wybudować obwodnicę. Śmierdzi……..

   • Tak przypomniało się. Mieszkańcy zdawali sobie sprawę gdzie kupują mieszkania i wiedzieli, że za jakiś czas powstanie tu obwodnica. Założyli więc, że określony czas będą żyć z TIR-ami pod nosem, ale później już nie, bo będzie droga omijająca Łowicz. Dzisiaj ludzie się buntują, bo ruch z każdym dniem większy, a o obwodnicy cisza.

  • Jan z Bełchowa

   Z tego co słychać na mieście to obwodnicę miano budować za PRL, ale te plany zarzucono. A w obecnej chwili to tylko obietnice przedwyborcze. Chyba nawet w nowym łowiczaninie o tym wspominał jeden z głównych przywódców protestu.

 6. Osoba, która utrudnia bądź tamuje ruch na drodze, bez względu na to czy kieruje pojazdem czy jest pieszym, popełnia wykroczenie. Wysokość mandatu zależy od rodzaju niezgodnego z przepisami zachowania, i waha się od 50 do 500 zł.W jednym z orzeczeń Sąd Najwyższy wskazał, że chodzenie po pasach dla pieszych, które przeznaczone są dla przejścia przez jezdnię, a nie do spacerowania i chodzenia po nich, jest wykroczeniem określonym w art. 90 kodeksu wykroczeń. a Z Mań….m policzymy się osobiście.

  • Protestujący nie będą ukarani mandatami, bo zgłosili zamiar protestu do wszelkich możliwych instytucji i służb, zapewne mają zgodę. I czy w ostatnim zdaniu nie padają groźby? Radzę uważać, bo są już wyroki za hejterskie wpisy.

   • Jaj się boję że niedługo to nie będzie można mieć swego zdania bo zaraz oskarżą o hejt. Policzyć się może to chodź o pieniądze, rozmowę. Czuje się jak by mi Pani mnie próbował zastraszyć.

  • Agros cytując Twój komentarz: ” a Z Mań….m policzymy się osobiście” według Ciebie to nie groźby? To widocznie jesteś co najmniej upośledzony psychicznie.

 7. mam dwa cepy na sprzedaż
  w sam raz na wojnę

 8. Bogu dziękować że ten człowiek nie został burmistrzem, mówić nie potrafi i nadaje się tylko do roznoszenia kawy na ulicy.

  • ciekawe czy maturę ma

   • Jakub niedawno był w USA. Poleciał tam i pewnie nie mówił ciągle po polsku. Maturę ma, język obcy zna, firmę prowadzi, dzieci wychowuje. Normalny gość. Nie leży i nie wyciąga łapy po jałmużnę. Mówcą nie jest to fakt, ale to nie przesądza o jego kompetencjach. Za to KJK jest mówcą wybitnym. Widuję Go od lat na imprezach i zawsze walnie coś głupiego. Chce być zabawny, a jest śmieszny. Jeśli chodzi o zdolność do publicznych wystąpień, to moim zdaniem najlepiej spośród ostatnich kandydatów na burmistrza wypadł p. Kolas, ale jako pokazało życie, mówił ładnie i tak samo ładnie przegrał. Wobec tego, chyba ładne mówienie wyborcom nie odpowiada tak bardzo. Nie jest kluczowe w podejmowaniu decyzji. Przynajmniej w Łowiczu.

 9. Ile razy mam powtarzać że żadnej blokady nie będzie, oddziały zmechanizowane już na was czekają.

 10. A kto będzie gówno dowodzącym tą akcją?
  Nic z tego nie będzie, bo nie widac na zdjeciach słynącego z protestowania pod Sądem i Policją Roberta K.

 11. Niech jeszcze wezmą widły, grabie i pochodnie.
  Mam nadzieję, że wszystko jest organizowane zgodnie z prawem, stosowne pozwolenia, zabezpieczenie itp., a jeśli nie to żeby zostali rozgonieni każdym możliwym sposobem.

 12. Moim zdaniem, w żadnym mieście nie powinno być tranzytów tirów przez miasto z wyjątkiem tych co mają dojechać do konkretnych celów. Każde miasto powinno mieć obwodnicę, tak jak Sochaczew, jak Łódź w kierunku Wrocławia…. i chyba sami kierowcy przyznają, że obwodnicami jeździ się wygodniej, a przede wszystkim bezpieczniej.

  • no to poczekaj kolego jak wybudują najwiekszy magazyn we Wsch.Europie tj.Agros Nova – znajdujący się w centrum miasta! Cała ta inwestycja z budowa dróg Piłsudsiego, Dmowskiego, Rondo na Klickiego i wiadukt na PKP i rondo na Bolimowskiej JEST BUDOWANE WŁASNIE DLA TEGO MAGAZYNU!

   • Święte słowa!!!! Bez dróg dojazdowych ten magazyn nie miałby racji bytu. A ludziom się wmawia, że ta inwestycja dla nich jest zrobiona. Bez ul. Piłsudskiego ten zakład by nie powstał, a reszta dróg jest konieczna do bezproblemowego dojazdu. Za nasze pieniądze dla prywatnego inwestora. Chyba tym powinny zająć się odpowiednie służby. Zacząć należy sprawdzanie od zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla tej dzielnicy, która dopuściła pobudowanie tak wysokiego budynku.

   • dzięki za popracie! służby nic nie pomogą! Żyjemy w czasach gdzie rządzą korporację (mają pieniądze) a politycy, sędziowie są przekupywani (takie ładne słowo LOBBOWANI)! I to najlepiej widać w takich małych miastach jak Łowicz, gdzie się pół miasta przebudowuje pod magazyn MASPEX. No cóż to tylko świadczy o tym jak ciemne jest nasze społeczeństwo (nie tylko w Łowiczu) 🙁

 13. Fryzjeteczka Ty to męża pilnuj lampucero;)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.