Polskie Koleje Państwowe i BGK Nieruchomości podpisały podczas targów Budma w Poznaniu list intencyjny otwierający drogę do budowy mieszkań na terenach należących do PKP w ramach programu Mieszkanie Plus. Wśród 17 nieruchomości w 10 miastach wymieniany jest również Łowicz.

Budynki w ramach programu Mieszkanie Plus mają szansę powstać na terenach w sąsiedztwie ul. 3 Maja w Łowiczu. fot. tb
Budynki w ramach programu Mieszkanie Plus mają szansę powstać na terenach w sąsiedztwie ul. 3 Maja w Łowiczu. fot. tb

List intencyjny został podpisany 8 lutego przez centralne władze PKP S.A., BGK Nieruchomości oraz władze Xcity Investment – spółki deweloperskiej utworzonej w 2014 roku, należącej do grupy PKP. Szczegółów dotyczących inwestycji na tę chwilę nie ma. Wszakże to tylko list intencyjny.

Spółka ta dysponuje w Łowiczu terenem inwestycyjnym położonym w centralnej części miasta, w niedalekiej odległości od Starego Rynku, przy ul. 3 Maja, od wschodu graniczącym z dworcem autobusowym i znajdującym się w bliskiej odległości od dworca PKP Łowicz Główny. Teren ten ma powierzchnię 1,70 ha.

Pierwotne plany zakładały budowę w tym miejscu parku handlowego, powstały nawet stosowne wizualizacje. Po zmianie władz w PKP, spółka Xcity Investment unieważniła postępowania dotyczące wyboru inwestorów. Włączenie do programu działek Polskich Kolei Państwowych to przełom w planach spółki.

Wśród wybranych przez BGK Nieruchomości znalazły się nieruchomości m.in. w: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Chorzowie, Łomży, Białymstoku, Szczecinie, Łowiczu i Katowicach.

Warunki wykorzystania działek mają zostać określone w późniejszym etapie.

Przypomnijmy, że przygotowania do uczestnictwa w programie Mieszkanie Plus czyni też miasto. Aktualnie jest przygotowywana koncepcja zagospodarowania terenu o pow. ok. 8.500 m2 w rejonie nowego bloku przy ul. Krudowskiego w Łowiczu.

– Mamy nadzieję, że pierwszy szpadel w ziemię w ramach tej inwestycji zostanie wbity jeszcze w tym roku, a klucze do mieszkań trafią do ludzi w roku przyszłym – uważa Artur Michalak z Wydziału Strategii, Rozwoju, Obsługi Przedsiębiorców i Zamówień Publicznych UM Łowicz.

2 komentarze

  1. Krzysztof anty komunista

    Tylko kto te mieszkania kupi??? Biedny zarabiający najniższa krajowa…???Śmiech na sali!!!Za darmo powinny być dla potrzebujących!!!!

  2. Brawo dla PKP ,dosyć w Łowicz marketów i kościołów