Na wielu ogólnopolskich portalach echem odbiło się zatrzymanie mieszkańca Łowicza, do którego doszło podczas wczorajszej wizyty (20 lutego) prezydenta Andrzeja Dudy na Nowym Rynku. O tym zajściu wspominaliśmy już wczoraj w naszej relacji z wiecu.

Kom. Urszula Szymczak powiedziała nam, że łowicka policja była bardzo dobrze przygotowana do wydarzenia i zabezpieczyła je w sposób należyty. Jedynie niewielka grupka osób próbowała zakłócić przebieg wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w naszym mieście. Wszyscy zostali wylegitymowani, zaś zatrzymany przez policjantów został 65-letni Mirosław I. z Łowicza.

Jak ustaliliśmy, mężczyzna trzymał transparent z obraźliwą treścią: „Mamy durnia za prezydenta”.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania powiedział, że Prokuratura Rejonowa w Łowiczu postawiła zatrzymanemu zarzut publicznego znieważenia prezydenta RP, który jest zagrożony karą więzienia do lat 3. Mężczyzna przyznał się do winy, jednak odmówił składania dodatkowych wyjaśnień. – Wyraził jedynie żal, mówił, że jest mu przykro – mówi prokurator.

Mężczyzna został zwolniony do domu.

Przypomnijmy, że na wczorajsze spotkanie z prezydentem na Nowym Rynku przybyli zarówno jego zwolennicy, jak i przeciwnicy. Na przedłużeniu ul. Bielawskiej ustawiła się około 20-osobowa grupa zadeklarowanych przeciwników Andrzeja Dudy i PiS. Większość z nich jest znana z demonstracji KOD-u w Warszawie.

57 komentarzy

 1. z tego co słyszałem to prezydenta San Escobar

 2. I zaczęło się -Przewodnia rola PIS
  Ludzie czy wam to coś przypomina.

  • Stachu ze stachlewa

   Cisa. Nic nie psypomino.

   • Kłania się Stasiek że Stachlewa

    Nie podsywej się pody mnie anonimowy peperowcu ćfoku!Japa w kubeł!

    • Stachu ze stachlewa

     Ło panie a tyn co za Stacha sie podsyfo, to mo takie boleści, ze w całym powiecie maść na ból zadka wykupieł, tak panie.

 3. Czy to ten sam o którym portal lowicz.naszemiasto.pl 24 lipca 2017 pisał, cytuję : “Jako pierwszy protestować w Łowiczu zaczął Mirosław Iwański ” ?

  • Piotrze skoro wymieniasz z imienia i nazwiska osobę , która rzekomo rozpoczęła protestować w lipcu 2017 to przedstaw się nam z imienia i nazwiska, Łowicz jest mały ludzie się na ogól znają więc zbędna była nam ta Pana prezentacja.

 4. Ten Etyk to jest nienormalny czy taki imbecyl jak jego guru Kichawa?

 5. Stachu ze stachlewa

  A jednymu panie, to palic mało do łoka nie wloz.

 6. Brawo Policja. A ten farmazon to też z Łowicza?

 7. Powinni ich wszystkich tzn tych co wyli przeciwko i propagowali nie nawiesc do głowy państwa ukarać w taki sam jak Wiktora Zyto. Pamiętamy chłopak wyraził swoje myśli na portalu i kodowcy z jedną panią na czele tak chłopaka pociągneli do sądu że hej więc trzeba od nich brać przykład i wszystkich co tak głośno krzyczeli za zniesławienie głowy państwa pod sąd i kary dac takie żeby im się odechcialo

  • Nie odnoszę wrażenia że to było znieważenie głowy państwa , to był wiec/ spotkanie z kandydatem na prezydenta poza tym to niefortunne stwierdzenie “……… za prezydenta” moim zdaniem chodziło o osobę , która jest za plecami prezydenta i za niego decyduje.

 8. Niech go ułaskawi przed procesem , ma już w tym doświadczenie . Poparcie napewno skoczy .

 9. Mam nadzieję, że dureń pójdzie siedzieć, a PO wyjściu i tak bedzie musiał chodzić w kominiarce aby mordy nikt mu nie obił.

 10. Jak trzeba być okropnym, obrzydliwym i POdłym aby do kampanii wyborczej wykorzystywać ludzi chorych na raka !!!

 11. Zanim został zaprzysiężony rząd, już było wycie totalnej opozycji, że Polska pod rządami PIS się zawali.
  Miało nie starczyć funduszy na program 500+,
  miało nie starczyć na obniżenie wieku emerytalnego.
  Wszystko pod rządami PIS miało być szkodliwe dla Polski.
  Miała też być łamana Konstytucja i niszczona demokracja.
  Minęły 4 lata i co mamy?
  Przywrócono wiek emerytalny z 67 lat na 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.
  Program 500+ działa i to sprawnie.
  Ludzie w wieku ponad 75 lat mają większość lekarstw za darmo.
  Uruchomiono w Szczecinie program odbudowy stoczni.
  Odkupiono bank PKO SA.
  Przedsiębiorcy płacą nie 19 a 15% a teraz do 9% podatku CIT.
  Podniesiono płacę minimalną z 1750 zł do 2600 zł/Br.
  Podniesiono minimalną stawkę godzinową.
  Podniesiono emerytury i zwiększono dodatek dla matek dzieci inwalidów,
  jest odprawka 300 zł dla uczniów.
  Jest 13stka dla emerytów.
  Wprowadzono program Maluch+.

  • I sprzedano złoża miedzi i zlikwidowano wytwórnię grafen i sprowadzono od ciorta obcego węgla i….. mam wymieniać dalej?

  • Panie Wyborco tak uruchomiono program odbudowy stoczni Szczecinie:
   Na pochylni Wulkan w Stoczni Szczecińskiej od prawie 3 lat rdzewieje stępka pod wielki prom, który ma być budowany dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Na razie jednak nie ma ani projektu promu, ani pieniędzy na jego budowę. Są za to buńczuczne oświadczenia o reanimacji przemysłu stoczniowego, który – według polityków PiS – w okresie rządów PO-PSL zatonął. Pojawiły się nawet wątpliwości, czy stępka to rzeczywiście stępka.

 12. Brawa dla Policji, nie ma zgody na chamstwo w polityce!

  • Właśnie, szkoda że zabrakło takiego zdecydowania służb w Sejmie po pamiętnym geście kciukiem i wymownej mimice Pani posłanki J. Lichockiej , co najmniej wyprowadzenie jej z sali byłoby pozytywnym odruchem władz, że wszyscy w kraju jesteśmy równi.

 13. Brawo Policja. Tych zorganizowanych wycieczkowiczów z kodu też powinni zatrzymać.
  Tylko Duda💪

 14. Brawo policja.
  Że niby to PiS nienawiścią dyszy? – zobaczcie na ten objazdowy cyrk KODziarzy Kidawy.

 15. Kłania się Stasiek że Stachlewa

  Bełem tamuj wczorej i widziolem jak staruchy pobiely starszą panią i milicja tak nie rełagowała jak na ten napis tego starszego człowieka!Widziołem tyż że Duduś godoł kocopoly,beł ino lepszy we wciskaniu kitu niż anonim,który pewno zaro łotworzy jape!Jaki un mundry!

 16. Jak trzeba być okropnym, obrzydliwym PiSożytem aby do kampanii wyborczej wykopywać ludzi z grobu, okradać PCK i zabierać umierającym leki

 17. A może niech Pan Prezydent Duda ułaskawi tego Pana jeszcze przed rozprawą!!!!
  Już takie rzeczy robił więc może okazać miłosierdzie.

 18. Jakie aresztowanie? Przecież wszyscy u nas popierają Dudę, tak wczoraj słyszałem od kasiorki. Czy katolik powinien kłamać?

 19. Trzymał baner z cytatem Wałęsy więc to nie obraza tylko przytoczenie słów

 20. Brawo dla policji 👍👍👍

  • Tak jest! Taserem, Taserem obywatela, który ma inne poglądy niż miłościwie panująca nam władza! Jak za Gomułki!

 21. Wyraził swoją opinię został zatrzymany. Brawo!

  • W tym kraju o wszystko Cię oskarżą. Szanuje głos tych 21 osób, bo to jedyni co próbuja stawiać opór, a nie tylko narzekac! Brawo!

   • ta opozycja była sterowana. jest to robione celowo – to wszystko jest jeden wielki układ – czy wy nie potraficie tego zrozumieć ze PIS i PO ze sobą współpracują i wszystko jest dogadane… Kłócicie się co zrobił PIS co zrobiło PO a tak naprawdę oni to wspólnie i w porozumieniu za waszymi plecami się układają a wy sobie do gadreł skaczecie zamiast pomyśleć – IDIOCI