Już w najbliższą niedzielę, 10 grudnia, w godzinach 15.30-18.30, odbędzie się na Placu Wolności w Głownie szósta już edycja Mikołajkowego Pikniku Rodzinnego.

W planach imprezy nie o zabraknie tradycyjnego spotkania ze św. Mikołajem i rozdawania najmłodszym upominków. Dzieci będą mogły także wysłać list do niego w punkcie pocztowym.
Animatorzy będą prowadzili zabawy i konkursy. Odbędą się także warsztaty. Kiermasz świąteczny przygotuje Stowarzyszenie „Niezapominajka”. Przy okazji imprezy zostanie także uruchomiona świąteczna iluminacja na placu. Na pikniku pojawić mają się także Motomikołaje z głowieńskiej grupy Speed Rebels., którzy przygotują konkurs z nagrodami. Obecna będzie także przedstawiciele Straży Pożarnej, którzy będą przypominać o typowych zimą zagrożeniach, związanych np. z dogrzewaniem mieszkań piecykami elektrycznymi, gazowymi czy też o niebezpieczeństwach czyhających na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

W trakcie pikniku odbędzie się także miejska inauguracja ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Aniołkowe Granie”. W ramach akcji zbierane będą dary, która trafią w styczniu do rodzin zastępczych oraz domów dziecka z województwa łódzkiego i powiatu zgierskiego. W Głownie zbiórka będzie prowadzona w ramach lokalnego sztabu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.