Dzieci z pięciu placówek przedszkolnych z terenu miasta i gminy Głowno wzięły udział w VII edycji przeglądu Mini Playback w Popowie Głowieńskim.

Większość placówek przygotowała po kilka występów. Jurorzy i publiczność obejrzeli w sumie 11 układów choreograficznych do muzyki gwiazd, w które wcieliły się przedszkolaki. Gospodarzem imprezy był Zespół Szkół w Popowie Głowieńskim, a jej organizatorkami – nauczycielki z popowskiego przedszkola.

Jury przewodniczył patron przeglądu wójt Marek Jóźwiak, a obok niego w komisji zasiedli: muzyk Dominik Kosma, przewodnicząca Rady Rodziców Beata Krzeszewska, nauczycielka wychowania przedszkolnego Ewelina Borowiecka oraz dyrektor Zespołu Szkół Krzysztof Fortuna.
Po burzliwych obradach i dwóch dodatkowych głosowaniach (koniecznych w przypadkach gdy zespoły zebrały taka samą liczbę punktów), ogłoszono wyniki. A są one następujące:
Miejsce I – zajęły dzieci z Przedszkola “Osinkowo” w Głownie za “Makumbę” zespołu Big Cyc
Miejsce II – przedszkolaki z ZS w Popowie Głowieńskim za “Czarnego Alibabę” Andrzeja Zauchy
Miejsce III – również przedszkolaki z Popowa (druga grupa dzieci) za utwór “Córko rybaka” Wałów Jagiellońskich

Jury podsumowało także występy drużynowo i w tej kwalifikacji miejsce I zajęło przedszkole z Popowa Głowieńskiego, miejsce II – “Osinkowo”, a miejsce III – Przedszkole “Nibylandia”.

Więcej o VII edycji Mini Playbacku w Popowie napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”

Komentowanie nie jest możliwe.