Piętnaście układów choreograficznych w wykonaniu przedszkolaków obejrzeli dziś jurorzy ósmej edycji Mini Playbacku w Popowie Głowieńskim.

Impreza, adresowana do przedszkoli z regionu, cieszy się dużym zainteresowaniem. Oprócz grup z placówek z terenu miasta i gminy Głowno, przybywają na nią także dzieci z Piątku czy Domaniewic. Na scenie prezentują się w roli gwiazd muzyki rozrywkowej, tańcząc do ich utworów, odtwarzanych z playbacku, naśladując gesty wokalistów i ruchy profesjonalnych tancerzy.
Organizatorem Mini Playbacku jest przedszkole działające w strukturze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Popowie Głowieńskim.

Dzisiejszy przegląd rozpoczął się o godzinie 10.00, a zakończył po 12.00. Po występach zespołów, wszystkie dzieci zaproszono na poczęstunek i wspólną zabawę, a jury – na obrady. Prezentacje oceniano w dwóch kategoriach: indywidualnej i zbiorowej.
W klasyfikacji indywidualnej miejsce I zajęła solistka z Piątku Jola Jantczak, która wystąpiła w piosence “Chłopak z gitarą” – hicie sprzed lat z repertuaru Karin Stanek.
Miejsce II i III zajęły dwa zespoły reprezentujące Niepubliczne Przedszkole Integracyjne “Osinkowo” z Głowna. Laureaci miejsca II przygotowali układ do “Czerwonych korali” Brathanków, a laureaci miejsca III – do “Zawsze z Tobą chciałbym być” grupy Ich Troje.

Również Przedszkole “Osinkowo” zgarnęło nagrody za miejsce I w kategorii zespołowej. Miejsce II w tej kategorii zajęły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Głownie, które zatańczyły do “Łowców gwiazd” Cleo. Miejsce III zajęli gospodarze imprezy, czyli przedszkolaki z Popowa, które zaprezentowały się publiczności w dwóch utworach: “Tamtej dziewczynie” Sylwii Grzeszczak i “Dawaj Polska” InoRos.

Nagrody w postaci pluszaków otrzymały za występ wszystkie dzieci, które dziś pojawiły się na popowskiej scenie, a nauczycielkom, które przygotowywały przedszkolaki do występu podziękowano upominkami – kubkami.
Patronem honorowym tegorocznego Mini Playbacku, tak jak i poprzednich, był wójt gminy Głowno Marek Jóźwiak, obecny na miejscu i uczestniczący we wręczaniu nagród.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy:

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.