– Spotykam się z młodzieżą, by przekonać, że człowiek pochodzący z małego miasta nie musi mieć kompleksów. Ja także je miałem, ale wierzyłem w swoje marzenia i to one mnie inspirowały. Dziś żyję ponad tymi marzeniami – przekonywał Mirosław Hermaszewski, polski lotnik i kosmonauta, który dziś (12 czerwca) odwiedził Głowno.

Pierwszy Polak w kosmosie zawitał w naszym mieście, by spotkać się z uczniami Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Głownie, którym opowiedział o dziecięcych marzeniach i o tym, jak spełniały się one – jedno po drugim – w dorosłym życiu.


– Nie pozwólcie sobie wmówić, że to, czego pragniecie znajduje się poza zasięgiem waszych możliwości – przekonywał gość.

W inspirującym wydarzeniu wzięli udział również uczniowie SP nr 2 w Głownie, którzy chętnie ustawiali się w kolejce po autograf wybitnego lotnika.

15 komentarzy

 1. ….gratulacje dla księdza Stanisława za zaproszenie człowieka który był jednym z tych którzy postanowieniem z dnia 13.12.1981r wprowadzili stan wojenny,w wyniku którego zginęło wielu niewinnych ludzi…….ten pan generał był członkiem WRON organizacji zbrodniczej z której przyzwolenia dokonano zbrodni na księdzu J.Popieluszko,czyżby następnym gościem szkoły będzie żyjący jeszcze Piotrowski?…..żenada.

  • Powiedz to obatelowi Czarneckiemu europoslowi pisowskiemu(to jego piata partia on zawsze tam gdzie koryto!)Hermaszewski to obatela Rycha tesc.Obatel wychwalal go ze to bardzo uczciwy czlowiek!A teraz niech klechy zaprosza uczciwych pisowskich czlonkow:SedziegoKryze i prokuratora Piotrowicza,wielkich”patriotow”szczegolnie w stanie wojennym!

  • Piłsudski wywołał wojnę domową gdzie zginęło jeszcze więcej niewinnych ludzi i co? Na pomnikach stoi.

 2. Proszę wysłuchać wywiadu z panem Cenckiewiczem na temat Mirosława Hermaszewskiego.

 3. Nie wiem czy to dobry pomysł zapraszać do katolickiego liceum tego Pana.

  • A dlaczego nie?Przeciez to tesciu prawicowego”najuczciwszego”z uczciwych porzadnego z jedynej slusznej partii posla obatela-Rycha Czarneckiego!!!Tam sa tylko”krystalicznie uczciwi obatele”Oby pis rosnal w sile a ludowi pracujacemu zylo sie dostatnio!!!

  • Niestety Twardowskiego na kogucie nie udało się załatwić.
   Cejrowski na boso na orbitę nie wszedł. 🙂

   Hermaszewski był kosmonautą więc go zaproszono. W czym problem?

  • Dobry by był.Gdyby powiedział tej biednej młodzieży że poleciał w niebo i….żadnego boga tam nie ma.