35 zawodników z całej Polski mierzyło się dzisiaj, 14 kwietnia, w Mistrzostwach Łowicza w wielokrotnym wyciskaniu sztangi o wadze 100 kg – to nawiązanie do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: wyciskaniu sztangi 100 kg w kategorii wagowej do 90 kg oraz powyżej 90 kg oraz w konkurencji open, polegającej na wyciskaniu sztangi o wadze równej masie ciała zawodnika.

Rekord Łowicza ustanowił Jarosław Fabiszewski z Płocka, który sztangę o wadze 100 kg zdołał wycisnąć 41 razy. Kategorię open wygrał Piotr Plesiewicz. Niepełnosprawny zawodnik z Warki 55 razy wycisnął ciężar o wadze 50 kg.

W kategorii wagowej do 90 kg miejsce I zajął Tomasz Zieliński z Wyszkowa (32 powtórzenia), na pozycji II był Marcin Trafalski z Żychlina (24 powtórzenia), zaś miejsce III zajął Mateusz Osemka z Łochowa (18 powtórzeń).

Honor Łowicza uratował Mariusz Doroba, który sztangę 100 kg wycisnął 38 razy, plasując się na II miejscu w kategorii wagowej powyżej 90 kg. Bliski podium był też Piotr Antosik, który tę samą sztangę wycisnął 30 razy i zajął IV miejsce w kategorii powyżej 90 kg.

Impreza została zorganizowana prze Łowicką Akademię Sportu i wpisuje się w miejskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Szczegółowe wyniki zaprezentujemy na łamach Nowego Łowiczanina. 

 

10 komentarzy

 1. Całe podium podała Pani w kategorii do 90 kg. Pozostałe kategorie tylko pierwsze miejsca. Rozumiem, że w tych kategoriach drugie i trzecie są już nieistotne a zawodnicy, którzy je zdobyli nie są warci wzmianki w gazecie?

  • Agnieszka Antosiewicz

   Powyższy wpis jest tylko zapowiedzią tekstu w tygodniku Nowy Łowiczanin, w którym Mistrzostwom Łowicza w wielokrotnym wyciskanie sztangi zamierzamy poświęcić aż dwa materiały: pierwszy na stronach informacyjnych i drugi – na sportowych. Zapraszamy do lektury, z pewnością nikogo nie pominiemy.

 2. Pani redaktor,
  Czytam, czytam i zastanawiam się co poszło nie tak.
  “W kategorii wagowej do 90 kg miejsce I zajął Tomasz Zieliński z Wyszkowa (32 powtórzenia)…”
  I poniżej:
  “Honor Łowicza uratował Mariusz Doroba, który sztangę 100 kg wycisnął 38 razy, plasując się na II miejscu w kategorii wagowej do 90 kg.”
  Czyli w kategorii wagowej do 90 kg wygrał pan Tomasz – 32 powtórzenia a pan Mariusz mając 38 powtórzeń zdobył II miejsce? Co więcej w tej kategorii również II miejsce zdobył pan Marcin – 24 powtórzenia.
  Oj coś tu się chyba nie zgadza…..

  • Agnieszka Antosiewicz

   Słusznie. Pan Mariusz Doroba zajął II miejsce w kategorii wagowej powyżej 90 kg. Teraz już wszystko się zgadza. Za pomyłkę przepraszam, za czujność dziękuję. Pozdrawiam

 3. Burmistrz był. Widziałem na facebooku..

 4. A gdzie Pan burmistrz i radni ? Przecież impreza na 100-lecie odzyskania….. szkoda że nie pod pomnikiem smoleńskim bo by się gwiozdy stawiły 😉

 5. A gdzie są te Karki – szpanerzy spod “łowickiej budki z piwkiem” ???
  Cykoria ich obleciała?
  Bali się aby nie zostali wciśnięci w ziemię?

  • Karki spod budki mają inne, bardzie lukratywne zajęcia, np. pilnowanie, żeby nikt miejsca przy budce nie zajął 😉

 6. Co to za mistrzostwa Łowicza jak zawodnicy z całej Polski. Pfff

 7. To są te niesamowite atrakcje w Łowiczu na 100lecie odzyskania niepodległości? szacun…