Ponad 50 zawodników z całej Polski i zagranicy wybiera się na Mistrzostwa Polski w YoYo, jakie w najbliższą sobotę 19 października zostaną rozegrane w Łowiczu. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Kacper Pałatyński, aktualny Mistrz Polski i Europy w YoYo.

 

Mistrzostwa zostaną rozegrane w sali kina Fenix, a przyjść na nie w charakterze widza może każdy. Około godz. 11 rozpoczną się eliminacje w kategorii głównej 1A, która będzie najliczniej obsadzoną ze wszystkich – organizatorzy spodziewają się około 40 zawodników z różnych stron Polski.

Ponadto do Łowicza wybiera się kilkuosobowa ekipa z Czech, a także reprezentanci m.in. Anglii, Hiszpanii i Niemiec. Będą oni mogli wystartować w kategorii open, która jest dedykowana zawodnikom z zagranicy. Ponadto przewidziano rozgrywki w kategoriach: juniorskiej (zawodnicy poniżej 15 roku życia) i dwóch innych niestandardowych stylach (4A i 5A).

Kacper Pałatyński, aktualny Mistrz Polski w YoYo zapowiedział, że tytułu tak łatwo nie odda. Na mistrzostwa w swoim rodzinnym mieście przygotował specjalny pokaz, z którym w miniony weekend wywalczył 1 miejsce w klasyfikacji open krajowych mistrzostw Włoch.

1 komentarz

  1. Paweł Karwat

    Suabe jest to yoyo whui.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.