W niedzielny poranek 6 maja członkowie łowickiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego spotkali się na zalewie za laskiem miejskim w Łowiczu na Mistrzostwach Koła w wędkarstwie gruntowym (feeder). Były to pierwsze tego typu zawody w historii koła.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami oraz upominkami wędkarskimi, fot. PZW Łowicz
Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami oraz upominkami wędkarskimi, fot. PZW Łowicz

Metoda feederowa, choć dla wielu wędkarzy to od dawna ulubiona metoda łowienia, to, jeśli chodzi o oficjalne zawody, jest jeszcze nowością.
Do rywalizacji przystąpiło 21 zawodników. Zawody trwały 4 godziny. Łowiono płotki, okonie, jazie i drobne leszczyki.

Mistrzem koła na rok 2018 w wędkarstwie gruntowym został Marek Wróbel, uzyskując 1.950 pkt. I wicemistrzem został Józef Kołaczyński, z wynikiem 1.440 pkt., a II wicemistrzem Mateusz Bujała – 1.205 pkt.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami oraz upominkami wędkarskimi. Zwieńczeniem zawodów było wspólne zdjęcie, a następnie ognisko i pieczenie kiełbasek.

Łowickie koło zaprasza na kolejne zawody, tym razem dla dzieci z Łowicza i okolic w wieku o 6 do 16 lat, z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się 2 czerwca, również na zalewie za laskiem miejskim w Łowiczu. Zapisy uczestników będą przyjmowane od godz. 7. do 8.

Warunkiem uczestnictwa dziecka w zawodach jest posiadanie siatki do przetrzymywania złowionych ryb. Każdemu dziecku musi towarzyszyć pełnoletni opiekun.

Zawody będą rozgrywane w 2 kategoriach wiekowych (od 6 do 11 lat oraz od 12 do 16). Czas łowienia: 2 godziny. Dla wszystkich dzieci przewidziane upominki wędkarskie.

Następne zawody organizowane przez łowickie koło odbędą się w sobotę 9 czerwca. Będą to zawody spławikowe z okazji jubileuszu koła.

Komentowanie nie jest możliwe.