Owacjami na stojąco i prośbą o bis zakończył się blisko 2-godzinny występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk na dożynkach powiatowo-gminnych w Bednarach w gminie Nieborów. 

Tancerze i chór z akompaniamentem orkiestry, która grała na odrębnej scenie przedstawili tańca narodowe, śląskie, krakowskie, góralskie – i to zarówno z Beskidzia, jak i Podhala, a także łowickiego oberka – pełnego żywiołowych akrobacji.  

Organizatorzy nie mieli powodów, żeby narzekać na frekwencję. Gwiazda wieczoru przyciągnęła co najmniej tysięczną publiczność. Przed “Śląskiem” scena należała do naszych zespołów: Blichowiaków, zespołów śpiewaczych z Bednar i Kiernozi. 

 

5 komentarzy

 1. Łowiczanka

  Ja również widziałam Pana Waligórskiego – wybrał występ zespołu Śląsk – klasa. Brawo!
  Występ przepiękny. Dwie godziny uczty dla oczu, uszu i serca 🙂

 2. No cóż… Redaktor Naczelny jest najmądrzejszy.

 3. Był też osobiscie Redaktor Waligórski. Jednak wybrał Śląsk nie Zenka. Brawo.

 4. Super widowisko. Kolory, ruch, układy taneczne – bajka. Tylko że głosy solistów, ale i chóru też – po prostu operowe, a tańce to czysty balet. Niby się o tym wie, że to już nie folklor, że to stylizacja, ale dopiero widząc docenia się autentyzm naszego łowickiego folkloru, swojskość każdego z naszych zespołów. Ten autentyzm ma w sobie coś, co każe go cenić i pielęgnować.

 5. dobrze poiformowany

  było powyżej 1800 osób

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.