Przyszłe mamy, które nie miały jeszcze styczności z karmieniem piersią, ale również mamy posiadające już takie doświadczenia, niezależnie od tego, jak wcześniej karmiły swoje dzieci, a także ich osoby towarzyszące, czyli pary planujące świadome macierzyństwo, mogą wziąć udział w pierwszej edycji akcji Mlekoteka w Łowiczu.

 

Odbędzie się ona 4 czerwca o godz. 9.30 na strychu Łowickiego Ośrodka Kultury. Zajęcia poprowadzi promotor karmienia piersią Monika Błaszczyk: – Akcja ma na celu promowanie karmienia mlekiem matki – powiedziała nam. Podczas sobotniego spotkania zaplanowano krótki wykład nt. laktacji i prawidłowego karmienia piersią oraz wynikających z tego korzyści dla mamy i dziecka. Zostaną również zaprezentowane pozycje do prawidłowego karmienia. Zaplanowano też projekcję filmu „Breast is best” – kompendium wiedzy o karmieniu piersią.

 

Akcja wpisuje się w trwający od 31 maja do 7 czerwca Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Podobne Mlekoteki od kilku już lat odbywają się w różnych miastach w Polsce. W Łowiczu akcja zostanie zorganziowana po raz pierwszy. Na spotkanie obowiązują wcześniejsze zapisy na adres mailowy: blaszczyk.monika@yahoo.com. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

(aa)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.