Kilkanaście osób wzięło udział w pierwszym w Łowiczu spotkaniu Młodej Lewicy. Jest to grupa nieformalna ludzi o lewicowym światopoglądzie, chcących zmieniać Łowicz, powiat łowicki i poruszać tu problemy ogólnopolski czy globalne.

fot. Młoda Lewica Łowicz
fot. Młoda Lewica Łowicz

Nie jest to młodzieżówka żadnej partii, miejsce w niej znajdą zarówno zwolennicy Razem, Wiosny, SLD czy osoby nie identyfikujące się z żadną z tych partii. Z założenia jest to grupa młodzieżowa, ale nie jest sztywno określona górna granica wieku dla jej członków.

Kierujące pracami grupy prezydium ma być wybierane demokratycznie przez wszystkich członków co kwartał, z możliwością odwołania. W skład pierwszego weszli Karolina Nowak, Oskar Kosenda i Grzegorz Basiński.

35 komentarzy

 1. nie wierzę, że w Państwu w komentarzach powyżej jest aż tyle jadu na prawdę :). Powinniśmy się cieszyć, że w tak “bardzo jednopartyjnym” mieście, jak Łowicz jest młodzież, która nie boi się wyrażać własnych poglądów. Czy robią cos złego wyjazdami na marsze równości? Dbaniem o środowisko? Czy na prawdę uważacie państwo, że to że chcą pomóc i wspierać osoby, które są wykluczane z swojego środowiska, jest czymś złym? Czymś czego nie powinni robić? Ja życzę im jak najlepiej, niech robią swoje i mają gdzieś opinie ludzi
  ❤️✌️

 2. Oj się dzieje

  Czy to przypadkiem nie pisklęta naszych rodaków komuszków czerwonych POwstałych z kolan za POmocą brata Grzegorza vel Shreka.

 3. Progresywny

  W końcu nowa jakoś na łowickiej scenie politycznej <3

  • Przecież lewica jest w Łowiczu od zawsze, nigdy nie brakowało neomarksistów i komuchów. Rzadko się pokazują, bo jeszcze trzeba robić na ten chlebek boży i brakuje im czasu.

   Dzieciaczki mają więcej czasu to się tak samo spuszczają nad polityką jak niegdyś ekipa od ozjasza. Za parę lat zderzą się z życiem, odkryją że są tylko marionetkami partyjnych kacyków oraz nie da sie mieć ciastka i zjeść ciastka.

   • No właśnie Loczku, dałeś przykład. Sam jesteś marionetką jakiegoś partyjnego kacyka i proponujesz to innym… Jakie to zwyczajne, takie typowo polskie…

 4. – Jeżeli nie chcesz bezczynnie patrzeć na problemy, z którymi przychodzi nam się dzisiaj mierzyć – z nierównościami, wykluczeniem, nietolerancją, niszczeniem naszej planety, łamaniem praw człowieka – dołącz do nas. Wraz z nami bierz udział w Młodzieżowych Strajkach Klimatycznych, Marszach Równości, kultywuj pamięć o patronach lewicy, pomagaj wykluczonym i zepchniętym na margines- ale lewacki bełkot XD – dobrze że tylko 13 takich zrytych łbów 🙂

 5. Młoda prawica

  Młoda lewica – stare nawyki. Lenin wiecznie żywy, neomarksizm i dżenderyzm

  • Generalnie to masz rację. Nie ma to jak prawowity małżonek nap… dała żonę. Jak wzorowy obywatel wywozi śmieci do lasu, jak wyrzuca z samochodu swojego psa, jak rozjeżdża pieszego na przejściu, jak płaci pracownikowi pod stołem – taki zaradny. Ale nie dżender ani noemarksista. No to kto to jest?

 6. Popieram ☺️!

 7. Brawo młodzi.

 8. 3-4 pokolenie UBeckich i SBeckich pomiotów

 9. “Nie jest to młodzieżówka żadnej partii” to ciekawe dlaczego promują Łowickie pl ? bardzo ciekawe

  • Najważniejsze że młodzi stają się aktywni, a nie tak jak wielu z Was tylko krytykują. Obserwuję od pewnego czasu działania Łowickie.pl i zaczynają mi się podobać. Warto zobaczyć co robią na gruncie społecznym nie tylko politycznym.

  • I jeszcze jedno z tego co się orientuję to Łowickie.pl jest stowarzyszeniem a nie partią. Chyba że się mylę to mnie popraw

 10. Socjaldemokrata

  Jedziemy!

 11. Rozwiązywać wyolbrzymione problemy za cudzą kasę, na tym polega lewica.

 12. Kim jesteście ??? Socjalistami!!!czego chcecie?? Cudzych pieniędzy !!dlaczego?? Bo nam się należą !!!!

 13. Prawo – aby tak dalej. Jedyna partia ze słusznymi poglądami. Trzymam kciuki

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.