Młodzież z Korabki, która w tym roku będzie przystępować do sakramentu bierzmowania, pracowała w piątkowy wieczór nad stworzeniem palmy wielkanocnej, którą zaprezentują w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, na Starym Rynku w Łowiczu w czasie konkursu towarzyszącego uroczystościom Niedzieli Palmowej w łowickiej katedrze.

Łowicz. Młodzi z parafii na Korabce w trakcie tworzenia palmy wielkanocnej. fot. tb

Nad palmą, w sali widowiskowej parafii na Korabce, pracowali głównie uczniowie ostatnich klas gimnazjum i Szkoły Podstawowej przy ul. Grunwaldzkiej w Łowiczu. Katecheta Piotr Miazek powiedział nam, że to już tradycja tej łowickiej szkoły i parafii, której początek sięga powstania gimnazjów.

– Podobnie jak w latach wcześniejszych, nasza palma będzie zielona od bukszpanu, a udekorowana białymi i żółtymi kwiatami z bibuły. Nie idziemy w stronę rekordu, palma nie będzie wysoka, oceniam, że jej długość wyniesie około 7 m – opowiadał nam katecheta. Dodatkowo na palmie znajdzie się element nawiązujący do postaci Jana Pawła II, którego postać w tym roku patronuje Diecezjalnemu Dniu Młodzieży, który co roku obchodzony jest w Niedzielę Palmową.

W niedzielę, 14 kwietnia, zobaczymy efekt ich pracy, podobnie jak i innych młodych ludzi z całej diecezji. Początek spotkania młodzieży na Starym Rynku zaplanowano na godz. 10, a o godz. 12 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Dziuby. Konkurs palm zaplanowano po mszy świętej.

3 komentarze

  1. Nic dziwnego skoro księża katują ich bieganiem po każdej mszy z karteczką po podpis to po bierzmowaniu omijają kościół szerokim łukiem przynajmniej do ślubu.

  2. sakrament bierzmowania – pożegnanie młodzieży z kościołem

    • Jak ich księża katują bieganiem po każdej mszy z karteczką po podpis to potem nic dziwnego że omijają kościół szerokim łukiem co najmniej do ślubu.