Dzisiaj, 14 kwietnia, na Starym Rynku zakończył się konkurs palm wielkanocnych organizowany co roku przez diecezję łowicką. Pierwszą nagrodę otrzymała młodzież z parafii pw. Św. Mikołaja w Słupi pod Skierniewicami, palma miała wysokość 16 metrów.

To już kolejne zwycięstwo młodych ze Słupi w konkursie, a tegoroczna palma wcale nie należała do najwyższych spośród tych, które prezentowali w przeszłości. Drugie miejsce zdobyli młodzi z parafii Św. Wojciecha w Makowie, trzecie miejsce zajęli zaś uczniowie z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu. Dwie ostatnie palmy nawiązywały do papieża Jana Pawła II w związku z 20. rocznicą jego przybycia do Łowicza. Młodzi z Makowa umieścili na niej cytaty Ojca Świętego, a młodzi z Korabki jego portret w obrysie wielkiego serca.

Niestety w tym roku gimnazjaliści z Popowa nie stanęli na podium, choć ich palma była najdłuższa, liczyła 18 m. Mimo kilkunastu prób, nie udało się im postawić jej na rynku, ostatecznie konstrukcja nie wytrzymała i pękła.

Przypomnijmy, że konkurs palm był częścią Diecezjalnego Dnia Młodzieży, do Łowicza przyjechali więc głównie uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych i klas VIII przygotowujący się w tym roku do sakramentu bierzmowania z kilku miejscowości położonych na terenie diecezji m.in. Nowego Miasta nad Pilicą i Starej Rawy.

W ramach spotkania na Starym Rynku miało miejsce zawiązanie wspólnoty już o godz. 10., po czym grupa Emmanuel z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowicza przedstawiła inscenizację ostatniej wieczerzy. O godz. 12. w katedrze miała miejsce uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Dziuby.

 

Tagi:

Komentowanie nie jest możliwe.