Kornelia Kostrzewska z ZSP nr 4 w Łowiczu zajęła I miejsce w powiatowych eliminacjach do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które dzisiaj, 4 kwietnia, zorganizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu.

Tym samym laureatka awansowała do etapu rejonowego, który zaplanowano 12 kwietnia w Skierniewicach. Poza Kornelią do II etapu awansowali również: Aleksandra Jurkiewicz z I LO w Łowiczu, która w konkursie zajęła II miejsce oraz Michał Golis – również z I LO, któremu jurorzy przyznali miejsce III.

Wyróżnienie, ale już bez awansu, otrzymali: Agata Szymajda z I LO oraz Zuzanna Angela Kotyńska z ZSP nr 2 w Łowiczu.

W konkursie udział wzięło zaledwie 11 uczniów z łowickich szkół średnich. Wszyscy zgłosili się do turnieju recytatorskiego (ogólnopolski konkurs składa się aż z 4 turniejów, poza recytatorskim są to: turniej poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa oraz teatr jednego aktora ), w którym prezentowali wybrany wiersz oraz fragment prozy.

Występy oceniało jury pod kierunkiem aktora Macieja Wartalskiego. Przed ogłoszeniem werdyktu aktor mówił uczestnikom, co w ich występach mu się podobało, a co nie. Udzielił też – każdemu z osobna, ale w obecności pozostałych – ciekawych rad dotyczących nie tylko występu na scenie, ale też prezentowania się podczas publicznych występów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.