W poniedziałek, 3 lutego, uczniowie klasy 1 liceum o profilu humanistyczno-językowym z ZSP nr 4 w Łowiczu uczestniczyli w bardzo ciekawej wycieczce do Warszawy, w czasie której zwiedzili Sejm RP oraz siedzibę TVP.

Fot. ZSP 4

Wędrując po kompleksie budynków Sejmu, uczniowie dowiedzieli się, jakie funkcje spełnia ta instytucja, jak przebiega uchwalanie ustaw, na czym polega praca posła oraz jak kształtował się polski parlament na przestrzeni wieków.

W Sejmie panowała akurat atmosfera oczekiwania na zaplanowaną tego dnia wizytę prezydenta Francji Emmanuela Macrona. W głównym holu gromadzili się dziennikarze, a uczniowie Ekonomika mieli okazję przyjrzeć się ich pracy.

Drugim etapem wycieczki była wizyta w budynku Telewizji Polskiej. Wędrówka przez studia telewizyjne, garderoby, rekwizytornie i pomieszczenia reżyserskie dostarczyła wszystkim wielu emocji.

Grupie udało się nawet spotkać Krzysztofa Rześniowieckiego – dziennikarza prowadzącego „Pytanie na śniadanie Bis, czyli co nas rozbawiło w tym tygodniu” oraz sfotografować się z Justyną Ducką – aktorką grającą m.in. w „Koronie królów” oraz w serialach „Na dobre i na złe” i „Zakochani po uszy”.

Fot. ZSP 4

11 komentarzy

 1. W innych szkołach wycieczka do Sejmu nie jest niczym nadzwyczajnym. Inaczej musieliby pisać prawie codziennie o wyjściu, warsztatach i wycieczkach.
  Co do liceum, to nie wiem czy takie super, skoro w ubiegłym roku młodzież nie chciała do niego isc. Ale teraz byli w SEJMIE…wiec są super🤣

 2. Szkoda , ze Nowy Łowiczanin nie puścił wielu artykułów innych szkół o wycieczkach do telewizji , radia , sejmu , spotkaniach ze znanymi ludźmi … wystarczy wejść na strony szkół i porównać gdzie jeździ młodzież na wycieczki … szkoda, bo w jednej szkole pisze się o maleńkim sukcesie powiatowym , a nie zauważa się sukcesów dużo większych …

 3. Marian, nie marudź! Profil humanistyczno-językowy zobowiązuje… Przecież mogli też jechać np. do kręgielni…

 4. Fajna sprawa taka wycieczka, bardzo edukacyjna. Pozdrawiam super szkoła!!!!!!

 5. Najlepsze liceum w Łowiczu.

 6. Super inicjatywa wycieczka była bardzo pozytywna polecam ta szkołe!!!!!

 7. Pozdrawiam Panią Jatczak 06/09, najlepsza polonistka.

 8. Super pomysł na wycieczkę!!!!!!Szkoda ,że w innych szkołach nie mają takich pomysłów.!!!!!Tylko morze ,góry albo kino lub teatr!!!!!

  • jak nie, przecież już dawno szkoły jeździły do sejmu – tylko co z tego jak ta młodzież nic z tego nie wyniesie i nie zrozumie (własne doświadczenie)! Niech ktoś odpowie dlaczego poręcze w Sejmie są żmijowate a posłowie je głaszczą?! Może się ktoś zapytał przewodnika?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.