6 i 7 listopada na Nowy Rynek w Łowiczu zawita Mobilne Muzeum Multimedialne przygotowane z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wewnątrz mobilnego muzeum, dzięki interaktywnym aplikacjom i urządzeniom, można wędrować w czasie i przestrzeni. Fot. www.mmm2018.pl/multimedia

Ekspozycja dostępna będzie 6 listopada od 12.00 do 18.00 i 7 listopada od 10.00 do 16.00. Zwiedzanie będzie bezpłatne. Mobilne muzeum wyposażone jest w nowoczesne urządzenia, w których zgromadzono setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów. Posiada też hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje, dzięki którym można „wędrować” w czasie i przestrzeni.

Poprzez ekrany dotykowe każdy zwiedzający może samodzielnie wybrać zakres ekspozycji, która go interesuje. Tematyka wystawy to głównie okres II Rzeczypospolitej, czas odbudowy struktur i potencjału gospodarczego, społecznego, kulturalnego państwa polskiego. To także prezentacja wybitnych Polaków, którzy osiągnęli sukces i uznanie w świecie.

Atrakcjami wizyty w muzeum będą: możliwość samodzielnego wykonania odcisku pieczęci z wizerunkiem pięciu prezentowanych orłów z różnych epok, w tym obowiązującego wzoru godła, wykonania w fotobudce zdjęcia z sześcioma twórcami niepodległości i wysłania go na swojego maila, wzięcia udziału w grze planszowej „Dumni z Niepodległej – poznaj II RP” czy złożenia podpisu w okolicznościowej księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

1 komentarz

  1. A dziury na Armii Krajowej jak były to pozostaną na kolejne 5 lat aż burmistrz urwie podwozie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.