To już 3. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki młodzików młodszych U13, ale pierwszy mecz w wykonaniu podopiecznych trenera Dragana Ristanovića. I od razu z mocnym wejściem. W niedzielę, 27 października 2019 roku, KKS Bzura-2007 Łowicz pokonał SKS Start Łódź 73:62.

Spotkanie rozgrywane było w Głownie, z racji tego, że drużyna skompletowana jest z zawodników z tego miasta, ale sam prezes Grzegorz Kołaczyński jest łowiczaninem.

Zespół Bzury spokojnie rozpoczął mecz, rozpoznając przeciwnika i po pierwszej leciutko przegranej pierwszej kwarcie meczu, rozpoczął odrabianie strat, dzięki czemu na przerwę zawodnicy schodzili z trzema punktami przewagi, wygrywając 38:25. Cały mecz miał zresztą wyrównany przebieg, ale to drużyna Bzury wykazała się w ostatniej kwarcie meczu lepszym opanowaniem i skutecznością rzutów, co przełożyło się ostatecznie na ich zwycięstwo.

Dobre wejście na inaugurację sezonu przyniosło drużynie dwa punkty i po jednej rozegranej kolejce zajmują siódme miejsce w tabeli.

– To był bardzo dobry mecz ze Startem Łódź. Pokazaliśmy, że potrafimy grać. Cały mecz był praktycznie na styku, był moment, że wygrywali z nami kilkoma punktami, ale w ostatniej kwarcie dobrze zagraliśmy i trafiliśmy bardzo ważne rzuty, dzięki czemu na koniec meczu zdobyliśmy jedenaście punktów przewagi. Chłopcy grali bardzo spokojnie, rodzice byli opanowani, a trenować musimy dalej, żeby coś osiągnąć w tej lidze – podsumował po meczu trener Ristanović.

Najwięcej punktów dla Bzury zdobyli: Adam Kołodziejczyk (17), Aleksander Malinowski (15), Kacper Słomowski (14) i Mikołaj Janicki (12).

3. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki młodzików młodszych U13:
KKS Bzura-2007 Łowicz – SKS Start Łódź 73:62 (19:22, 19:13, 11:12, 24:15)
Bzura: Adam Kołodziejczyk 17, Aleksander Malinowski 15, Kacper Słomowski 14, Mikołaj Janicki 12, Adrian Grzegorz 4, Olaf Olaszczyk 3, Maksymilian Kotecki 2, Mikołaj Kotecki 1, Wojciech Piszczyński i Bartłomiej Szkup.

8. UMKS Piotrcovia Piotrków Tryb. (6) 2 2 70-141

Zaległy mecz 1. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki młodzików młodszych U13 (2019.11.17):
KKS Bzura-2007 Łowicz – UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski (n, godz. )
AZS PWSZ Skierniewice – KKS Bzura-2007 Łowicz (śr, godz. 17.30)