Znany łowicki przedsiębiorca, Marek Krajewski, właściciel m.in. Syntexu, osobiście zaangażował się w kampanię poparcia dla Jakuba Wolskiego przed II turą wyborów, w której zmierzy się on z urzędującym burmistrzem Krzysztofem Kalińskim.

Marek Krajewski fot. archiwum prywatne

W ogłoszeniu w NŁ, a także na ulotkach uzasadnia on, dlaczego nie będzie głosował na Kalińskiego. Zarzuca mu zmarnowanie szans rozwojowych Łowicza w czasie ostatnich trzech kadencji, gdy sprawował on władzę. Wytyka mu błędy w zarządzaniu i zarzuca bierność. Według niego obecnie tylko głos oddany na Wolskiego może być szansą na dokonanie koniecznych zmian w Łowiczu.

Zaangażowanie Marka Krajewskiego jest działaniem oddolnym, spontanicznym, jak się dowiadujemy, nie było wcześniej uzgadniane ze sztabem wyborczym Wolskiego.

77 komentarzy

 1. z cyklu buduję mocne miasto i mocne państwo: Pan K wynajmuje lokal ukraińcom w celach mieszkaniowych ,zapewne ich zatrudnia za pół stawki polaka, jeden Pan radny z pis wynajmuje swój dom ukraińcom..miszkając w bloku..fakt można jak się nie chce pracować…i szuka się dochodu…. ciekawa koncepcja na budowy silnego miasta i braku emigracji zarobkowej łowiczan… Pan Kaliński nie zarabia na Ukraińcach i nie ściąga ich tu na potęgę. Jeśli co to repatrianci ze wschodu a to nie to samo..

 2. ASKSIĘŻAK

  Zw względu na głupie komentarze oświadczam, że nie jestem zwolennikiem PIS ani żadnego z trzech Panów K (Kaliński, Krajewski, Kosiorek), nie jestem również bogaty, nie mieszkam w Łowiczu ale w pełni popieram to co Pan Krajewski napisał. Dla dobra miasta – powinno się zaryzykować zmianę. Przecież w Łowiczu też “wychodzi” ITS – dodatek do piątkowego DŁ, więc część łowiczan wie z ITS-u – ile dobrych inwestycji (służących mieszkańcom) – oddaje się do użytku od lat w Skierniewicach. Burmistrz Kaliński opowiada Wam co chce, bo w Łowiczu nie ma opozycji, zaniknęło również prawdziwe dziennikarstwo.

 3. Pogonić tego Olko z OSiR- doi to miasto a to z diety a to z sedziowania które sam sobie zleca-gruba kase zarabia w OSiR zpodatków a tyle tam robi że albo go ciagle w pracy nie ma albo siedzi w internecie i troluje

 4. Ten Krajewski to też niezły agent- zarzuca Kalińskiemu że nie perspektywiczny a sam działki rozsprzedał pod markety w centrum miasta.

  • I zarobił miliony na czymś do czego miasto miało prawo pierwokupu. Jednym pstryknieciem palca Kaliński mógł zredukować zadłużenie miasta prawie do zera. Uważasz takiego burmistrza że perspektywniczego???

 5. Przyjaciel Pis-u

  A ten CHINY to podobno jak wygra Kalinski to ma miec prace w urzedzie w dziale promocji i parking w ajencji na starym rynku czy to prawda?

 6. bys kordecki sie zastanowił co ty wypisujesz jaki przykład harcerzom dajesz ty brodaczu niemiły chciałes w radzie byc zeby diety na zyletki wydawac w koncu zeby sie ogolic tttttttttttttttttttttttttyyyyyyyyyyyyyyyyyylllllllllllllllllllllkkkkkkkkkkkkkkkooooooooooooooo kkkkkkkkkkkkkkkkaaalllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiińńńńńńnnssskkkii burmistrzem

 7. kordecki bo ci brode ktos obetnie na miescie ty kozia barania brodo

 8. kordecki bo ci brode obetną za te wpisy baranie

 9. Panie Wolski, samych sukcesów, wysokich lotow i oczywiście dużej wygranej w bierkach wodnych.

 10. Wywalone jajca na taka rekomendacje !

 11. a .uj Im w uszy

 12. Wstyd dla Nowego Łowiczanina za takie artykuły.

 13. Z tego względu, że Pan Krajewski popiera Pana Wolskiego, ja zagłosuję na Pana Kalińskiego. Uważam bowiem, że ludzie bogaci niekoniecznie muszą wiedzieć lepiej. Interesy ludzi słabiej uposażonych nie muszą być takie same jak bogatych.

 14. krajwski nie lubie cię, jak wielu moich znajomych, ale dobrze, że z tym kalińskim tak pojechałeś. A wolski? Kto to jest? Proponuję, żeby ten “mistrz intelektu” zapisał się jeszcze do jakieś do szkoły… A tak na poważnie, to szkoda tego miasta, bo moim zdaniem nie było żadnego dobrego kandydata, a przede wszystkim żadnej NOWEJ SIŁY POLITYCZNEJ!!!!

 15. Nie ma dla mnie znaczenia to poparcie. Znaczenie ma to, że Wolski jest w drugiej turze i w końcu jest możliwość zmiany. Mam nadzieję, że się uda 🙂 Trzymam kciuki Panie Jakubie!

 16. A ja jakoś ci Mareczku nie wierzę… czyżby Kaliński odmówił dalszych zwolnień z podatków dla miasta?

 17. Fuck tchem all

 18. Co co chodzi?

  O ci chodzi? To jest ogłoszenie płatne? Ten facet trzyma Nowego Łowiczanina w rękach. O blaszaku czyta, który powstał na terenie po jednostce?

 19. Pan Krajweski niech się przyzna jak tarktuje swoich pracowników, jak spoźnia się z wynagrodzeniem za pracę i jak bez cienia szacunku obrzuca błotem uczciwych ludzi. W syntexie panuje średniowiecze ludzie na przerwę na posiłek nie mogą pójść bo nie mają jak i gdzie a toalety to gorsze od podwórkowego wychodka.

 20. Jeśli nie chcecie by w Łowiczu rządził Wolski sterowany przez takich kolesiów jak krajewski. Jeśli nie chcecie robić za parobków u takich ludzi za marne grosze To GŁOSUJCIE NA PANA KALIŃSKIEGO

 21. Garbaty nos Krajewski upodobał sobie chochołów z łowickiego pisu. Ale cwane zagranie, wstydu czlowiek nie ma.Na 100% jestem pewnien ze z zakupem działki po mieniu wojskowym był szwindel w wydaniu radnych pis,to oni jej nie chcieli,a nie Kalinski. Ludzie nie wierzcie w brednie tych partyjniakow, to nie zadna zmiana tylko zielone światło na złodziejstwo, dla takich panow jak tego w artykule. Rada pis rządziła ostatnie 8 lat, i co? Jajco. Kalinski wytrzymaj, takiego ataku nigdy nie miałes, łowiczanie obronią miasto przez partyjnymi kacykami.

  • PiS nie miał w obu kadencjach nic do powiedzenia. Niech się lepiej ludzie od Kalińskiego wytłumaczą z kontaktów w dzień wyborczy z Mariuszem ps. CHINY

  • Brawo, czysta prswds. Panie Krajewski ubabrał się pan pisowskim g….. Łowicz tego panu nie zapomni

 22. żałosny kolejny artykuł poparcia dla PiS… Opamiętajcie się w tej “niezależnej” gazecie. a kto stoi za ZAZ łowicz i z kogo pieniędzy to jest sponsorowane i kto bierze hajs za wynajem. Patriota łowicki…. żal tego słuchać.

 23. Panie Krajewski,
  jakie wynagrodzenia mają pracownicy w Synteksie?

 24. Kto finansuje te materiały pana Krajewskiego?

 25. “łowicki patriota” dobre sobie. Koleś kupił kilka dobrych nieruchomości zarobił na nich krocie, ludzie pracują za parę złotych a on ludzki pan. Teraz strach bo koryto się skończy …

  • Od tego jest biznes, żeby robić pieniądze i Krajewski jest skuteczny. Skuteczność Kalińskiego widać na każdym kroku. Bończak, gała i pół litra

  • To fakt Krajewski kupił nieruchomości którymi Kaliński pogardził. Utracona szansa na piękny kompleks sportowy z basenem w centrum miasta….

  • Ten pan taki sam”patriota”jak pan Gedek,ktory nalezal do egzekutywy PZPR a potem zmienił szyld na zwiazkowca-antykuniste,jak pan poseł PIS-S.Piotrowicz.

 26. “Mocny” hehehe śmiech na sali!Taki sam mocny jak showmen Gedek,świr Smigiera i pan Kolas-ktory myslal iz łowiczanie kupia sie na jego obiecanki.Kapitalista Krajewski popiera kandydata,ktorego partia dostala sie do koryta pod szyldem prosocjalnej!Dal nam przykład bankier do ktorego przylgneła ksywa-łgarz,ktory znow przegral w sadzie,okłamujac suwerena a ktory w Łowiczu namaścił p.Jakuba!Panie Krajewski,tez pan chce zostać premierem?Mzonki!Tylko pan Kaliński burmistrzem!

 27. Po co obrzucacie przeciwnikow blotem. Co zrobil p.Kalinski przez tyle lat. Miasto bankrut kredyty komercyjne na splate rat. wywoz smieci po wyborach 18 zl od osoby. wszedzie brud i robactwo. No i jeszcze pomniki ofiar smolenskich. zakonnicy Lament. albo ten kolo ruin zamku itd. Gorzej nie bedzie. Brawo p. Wolski.

  • Co za bzdury piszesz pisowski trollu. Za wszelka cenę do koryta+. To karygodne, by wplątywać tą osobę w wybory . Pomnik Smolenski -dobry przykład. Pan Wolski i Trzoska chcieli na niego wydać ponad 300 tys, dobrze, że inni radni zachowali rozum i wydano tylko 30 jak dobrze pamietam. Teraz kolej na kościół na Górkach i niedzielne nawoływanie na mszach na pisowskiego Wolskiego

 28. W 100% ZGADZAM SIĘ Z PANEM KRAJEWSKIM!!!.GŁOSUJĘ NA JAKUBA WOLSKIEGO….

 29. Co by nie mówić to akurat Krajewskiemu ufa cała rzesza ludzi. Dobrze mieć poparcie kogoś takiego. Szacun Wolski!

 30. Ludzie tylko kolega Krajewskiego zapewni rozwój jego firmie i pieniążki. A wybór Kalińskiego i koalicja bez pisu spowoduje rozwój miasta i ograniczenie imperium Krajewskiego

 31. W artykule nie ma słowa o autorytecie. Czytać ze zrozumieniem trzeba.

 32. Tez mi autorytet ,Krajewski ?

 33. Proszę sprawdzić czy kandydat Wolski nie pracował u (dla) Krajewskiego. To jak wygra Wolski to łowickie grunty w jego rękach ?

 34. Boi się PiS-u!
  Mam nadzieję, że PiS podejmie działania w sprawie dzikiej reprywatyzacji w latach 90.
  A jego niech odnosi się z szacunkiem do drugiego człowieka i on też.

 35. Mocną to ten Pan ma głowę do picia. Wielki autorytet. Buhaha!!!

 36. Jego stać na ubrania Lacosty,a jego pracowników????

  • Proszę być Panem Krajewskim , kiedy ty dobrze spałeś to on zapierdzielał !Załosne jak się komuś zazdrości pracy .

   • Nie byłeś moim materacem,to i nie możesz stwierdzić czy spałam.To po pierwsze,po drugie nie zazdroszczę nikomu takich szmat,stać mnie na dużo lepsze.Tu jest mowa o pracownikach,powinien tak płacić,aby. życie pracownika było na satysfakcjonującym poziomie,a nie za marne grosze.

 37. “Mocny” głos tego pana pewnie zadziała na korzyść Krzysztofa Jana Kalińskiego . I bardzo dobrze, wyborcy niech decydują a nie on (nie jest też właścicielem Syntexu!)

 38. Ktoś lobbował by miasto nie kupiło placu po jednostce i teraz wiadomo kto. A tak na marginesie to krajewski twierdzi że Kaliński nie jest winien tylko trzęsieniu ziemi w Chile. Najfajnieszy argument żę przyczynił się do upadku pożal się boże uczelni wyższej – mazowieckiej, Kolegium nauczycielskiego, czy czegoś tam na blichu.

 39. Nie znam Pana i nie wiem co to za mocny głos.

 40. A po co mi to potrzebne do wiadomości ,iż jakiś Krajewski popiera Wolskiego.Czy to jakaś insynuacja na kogo mieszkańcy Łowicz mają głosować??????Każdy wybierze tego,kogo uważa za godnego tego stanowiska.

 41. Czy to ten pan kupił teren po jednostce?

  • Nie oficjalnie ale tak ta osoba w postaci córki kupił teren po jednostce. Szkoda że nie powie prawdy jak i co się dzieje w Syntexie pod rządami jego syna gdzie i jak byli traktowani pracownicy itd.

 42. “… może być szansą na dokonanie koniecznych zmian w Łowiczu. ” A konkretnie o jakie zmiany chodzi ?

 43. Taą a swistak siedzi i zawija w sreberka.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.