Dzisiaj już od godziny 6.00 rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łowiczu patrolują lokalne drogi, zwracając szczególną uwagę na kierowców, którzy rozmawiają przez telefony komórkowe (bez zestawu słuchawkowego). Działania są prowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji kontrolno-prewencyjnej pod nazwą „Telefony”.

Fot. arch. NŁ
Fot. arch. NŁ

Rozmowa podczas jazdy przez telefon komórkowy jest zabroniona. Za takie wykroczenie grozi 200 zł mandatu i 5 punktów karnych lub pouczenie.

Patrole będą obserwować kierowców zarówno na stałych punktach kontrolnych wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych, jak też podczas dynamicznej jazdy. Patrole policji mogą być dzisiaj widoczne przy ul. Łódzkiej, Warszawskiej, Bolimowskiej, w rejonie targowiska miejskiego i przy szkołach.

A czy często kierowcy są łapani na takim wykroczeniu? – Bardzo często, a tłumaczą się bardzo różnie – mówi nam asp. Jarosław Bogusz z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Łowicz.

Akcja potrwa dzisiaj do godz. 22. Jakie będzie jej „żniwo” – napiszemy w najnowszym NŁ.

6 komentarzy

  1. Karać karać i jeszcze raz karać ale nie mandaty tylko zabierać komórki i prawa jazdy a jak to nie pomoże to samochody a i panowie policjanci z Łowicza to też pasy powinni zapinać jadąc samochodami służbowymi za to też są mandaty

  2. Akcja na plus. Niech następna zrobią z rowerzystami. na górkach i bratkowicach. Kiedy policja się tym zajmie? Po kiego tam ścieżki rowerowe? Lepiej się przecież jeździ rowerem przy samochodach. I nie przy krawędzi. Jak najdalej od niej.

  3. Po prostu nie trzymać komórki w ręku

  4. A może by tak drogówka raczyła zobaczyć tiry blokujące skrzyżowanie ul. Powstańców i Katarzynów!!!!!
    Jakoś przejeżdżający w radiowozach policjanci nie zauważają, że tiry parkują na zakazie przy Maspexie to jak zauważą kierowców rozmawiających przez komórki??????

  5. A pisanie wiadomości podczas jazdy?

    • A przeglądanie fejsa na światłach? Zabronione jest generalnie używanie komórek w czasie jazdy i trzymanie ich w dłoni? Jak masz youtuba lub yabnosika właczonego na uchwycie to jest ok 😉

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.