Czworo uczniów I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu zaprezentowała dzisiaj, 30 kwietnia, na strychu Łowickiego Ośrodka Kultury kameralny spektakl, będący efektem prowadzonych przez tydzień warsztatów z profesjonalnymi twórcami.

Scenariusz “To miasto to moja opowieść” powstał na podstawie rzeczywistych wypowiedzi zebranych wśród mieszkańców Łowicza, nagłówków prasowych (w tym wielu z Nowego Łowiczanina) czy ogłoszeń drobnych. Powstała w ten sposób opowieść o mieście, przypominająca codzienne rozmowy, podsłuchane na ulicy, w pociągu czy w restauracji. Słychać więc było echa dylematów młodych ludzi, którzy nie wiedzą czy stąd wyjechać, narzekania na płace, ale też słowa o przywiązaniu do miasta czy zachwytu nad tutejszą kulturą. W spektaklu znalazło się też miejsce dla historii miasta – znaczna część była poświęcona była wspomnieniom starszych mieszkańców o tutejszej społeczności żydowskiej.

Kamila, Szymon, Jędrzej i Jan – prezentujący spektakl uczniowie I LO – po jego zakończeniu kilkakrotnie zbierali od publiczności gromkie brawa.

Główną pomysłodawczynią projektu była pochodząca z Łowicza reżyser Agnieszka Wąsikowska.

Komentowanie nie jest możliwe.