W sobotnim sparingu juniorzy łowickiego Pelikana musieli zmierzyć się nie tylko z przeciwnikami, ale też z deszczową aurą. W strugach deszczu podopieczni trenera Jarosława Rachubińskiego, tym razem gościnnie prowadzeni przez trenera Pawła Kutkowskiego, stanęli w szranki z UKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Fot.: Gogo

W ramach przygotowań do nowego sezonu łowiczanie spotkali się na boisku z drużyną, która wywalczyła sobie awans do pierwszej ligi wojewódzkiej juniorów. Przypomnijmy, że Pelikan w ostatnim sezonie zanotował spadek z pierwszej do drugiej ligi.

Mecz był dość wyrównany. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła wypracować skutecznej akcji bramkowej. Udało się to dopiero piotrkowianom, którzy w 35. minucie pokonali golkipera biało-zielonych i wyszli na prowadzenie. Popełnili jednak błąd w 50. minucie, w efekcie czego arbiter spotkania podyktował rzut karny. Nadarzającą się okazję wykorzystał Adrian Musialik, który zdobył wyrównującą bramkę. Łowiczanie nabrali apetytu na zwycięstwo – starali się budować akcje ofensywne,  jednak przeciwnicy szybko je blokowali. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

– To był pożyteczny sparing. Zespół wyglądał całkiem nieźle pod względem motorycznym i wytrzymałościowym. Jest co prawda kilka rzeczy do poprawy w kwestiach taktycznych, ale mimo wszystko drużynę oceniam pozytywnie. Uważam, że jest to zespół z dużymi perspektywami. – skomentował po spotkaniu trener Kutkowski.

Sparing:
KS Pelikan  Łowicz junior starszy UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 1:1 (0:1); br.: Adrian Musialik (50 karny) – (35).
Pelikan: Albert Morawski (46 Oktawian Zimny) – Michał Perzyna, Krystian Rutkowski, Tomasz Wudkiewicz – Dawid Konikowski, Filip Siejka, Kuba Sokół, Kamil Bogusz – Mateusz Sekuła, Adrian Musialik, Jan Haczykowski. Adrian Rosa, Damian Trałut, Szymon Kowalczyk, Wojciech Guzek, Michał Wawrzyńczak, Kacper Bolimowski i Patryk Kośmider

1. kolejka II ligi wojewódzkiej juniorów A1 (2017.08.23):
TS Sokół Aleksandrów Łódzki – KS Pelikan-1999 Łowicz (2017.08.30, godz. 18.00)
MKS Unia Skierniewice – RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (śr, godz. 17.00)
MGKS Skalnik Sulejów – RKS Radomsko (śr, godz. 17.30)
WKS Prosna Wieruszów – KS Ceramika Opoczno (2017.08.30, godz. 17.00)

1. KS Pelikan Łowicz (s) 0 0 0-0
TS Sokół Aleksandrów Łódzki 0 0 0-0
MGKS Skalnik Sulejów 0 0 0-0
RKS Radomsko 0 0 0-0
WKS Prosna Wieruszów 0 0 0-0
KS Ceramika Opoczno 0 0 0-0
MKS Unia Skierniewice 0 0 0-0
RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 0 0 0-0
 
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo

Komentowanie nie jest możliwe.