Do 5 lat więzienia grozi dwóm motocyklistom za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed policją.

Fot. KPP Łowicz
Fot. KPP Łowicz

Do pierwszego zdarzenia doszło 30 marca tuż przed godziną 12 na ul. Jana Pawła II w Łowiczu. Policjanci z ruchu drogowego zmierzyli prędkość motocykla wideorejestratorem, która w obszarze zabudowanym wyniosła 82 km/h.

W związku z powyższym policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania kierującego, lecz motocyklista gwałtownie przyspieszył, aby uniknąć kontroli.

Policjanci podjęli pościg w kierunku ronda, a następnie ul. Prymasowską w kierunku Zamkowej i Poznańskiej. Motocyklista dalej nie reagował, próbując uciec. Do akcji włączył się drugi patrol.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w Niedźwiadzie, gdzie kierujący zakończył jazdę wjeżdżając w pole. 25-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, gdyż zostały mu wcześniej zatrzymane, nie posiadał również dowodu rejestracyjnego. Został ukarany za wykroczenia. Usłyszał również zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Nie uniknie kary również 25-latek z powiatu łowickiego, który wsiadł na motocykl Honda 9 kwietnia około 22.30. Próba ucieczki w jego wykonaniu zakończyła się podobnie. Tutaj pościg za uciekinierem policjanci rozpoczęli w Krępie w gminie Domaniewice. Podjęli próbę zatrzymania jednośladu, dając sygnał świetlny i dźwiękowy, lecz bezskutecznie.

Pojazd zjechał na drogę polną. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Za popełnione wykroczenia: brak uprawnień do kierowania i brak dokumentów otrzymał mandat. Odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

3 komentarze

  1. w polną drogę do sobie można uciec na filmie, ale niestety zycie zweryfikowało pseudomotocyklistów

  2. Panowie i panie, szkoda motocykli

  3. Ścigaczem po polu? Nieźle 😀 Szaleńcy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.