Osoby nie zdecydowane jeszcze co do udziału w XXIV Łowickiej Pieszej Pielgrzymce Młodzieżowej na Jasną Górę w Częstochowie cały czas mogą zgłosić swoje uczestnictwo.

Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz
Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Tegoroczne hasło pielgrzymki to „Bóg jest Miłością”. Przewodnik Grupy Zielonej (wszystkich jest 11.) ks. Robert Błaszczyk, wikariusz w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu powiedział nam, że można tego dokonać w dniu wymarszu 6 sierpnia u przewodnika swej grupy, ale lepiej wcześniej, przez internetowy formularz zgłoszeniowy na stronie www.lppm.pl. W ten sposób wszystkie zgłoszenia trafią do jednej bazy danych, a to ułatwi sprawy organizacyjne. Należy też pamiętać o uiszczeniu opłaty w kwocie 70 zł.

26 lipca miało miejsce spotkanie organizacyjne grupy zielonej. Jak powiedział nam ks. Robert, przybyło na nie około 40 osób, z których większość stanowiły takie, które zdecydowały na udział w pielgrzymce po raz pierwszy. Prawie wszyscy się zapisali, przed i po spotkaniu za pomocą e-formularza zapisało się ich ponad 20, więc obecnie grono łowickich pielgrzymów to około 60 osób. Ks. Robert jest przekonany, że liczba ta jeszcze wzrośnie, dowodem na to są kolejne telefony z pytaniami. Oprócz tego będzie też grupa osób, które zapiszą się dosłownie w ostatniej chwili lub na trasie.

Przypomnijmy, że w ub. roku liczba pielgrzymów w łowickiej grupie wyniosła ok. 90, na ok. 800 pątników z całej diecezji. Mile widziani są też pielgrzymi, którzy w tym roku nie są wstanie wyruszyć w kilkudniową wędrówkę, ale zdecydują się, aby odprowadzić grupę do pierwszego noclegu w Makowie.
Przypomnijmy, łowicka pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia po mszy świętej w łowickiej katedrze o godz.

11 komentarzy

 1. Jałmużnik?

  Na pierwszym planie fotografii naczelny obrońca pedofilii Dziuba, tuż obok burmistrza.
  Arcy kapłanie jak pedofil wysłany pod Odesse?

 2. jakim trzeba byc idiota zeby w to wchodzic hihi

 3. To kto jeszcze obrazi pielgrzymów? To taki nasz sport narodowy.

 4. Santo subito

  NŁ zachęca do zapisywania się na pielgrzymkę? Czyżby było mniej chętnych? Przecież LGBT tak atakuje, że wierni zwierają szyki i nawet siłą bronią katedry, jak ci w Białymstoku. W czasach mroku LGBT katole powinni wręcz masowo gnać na Jasną Górę, a klerycy wstępować do seminariów. Tymczasem w Olsztynie 0 kandydatów (news z dzisiaj). W Łowiczu też wiatr hula. Nikt Was nie atakuje, nikt nie zabrania. Religia w szkołach o zerówki. Gdzie plon pytam? Gdzie siewcy “dobrej” nowiny? Coś chyba nie idzie interes.

 5. Czy burmistrz był w tym czasie na urlopie?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.