Rozpoczęła się przebudowa magistrali ciepłowniczej przechodzącej przez zakład Maspex oraz teren targowiska miejskiego do ul. Starzyńskiego.

Ciepłociąg na targowisku miejskim
Ciepłociąg na targowisku miejskim

W związku z rozpoczęciem robót ZEC zapowiada tymczasowe, mogące potrwać kilka dni przerwy w dostawie ciepłej wody użytkowej.
Paradoksalnie jednak nie dotkną one mieszkańców osiedla Starzyńskiego czy Noakowskiego, do których prowadzi ciepłociąg, lecz… m.in. mieszkańców osiedla Bratkowice i Kostka.

– Osiedle Starzyńskiego będzie w czasie robót otrzymywało ciepłą wodę z kotłowni olejowej na Tkaczewie. Przestawimy tak sieć, żeby ciepła woda popłynęła w odwrotnym kierunku – tłumaczy prezes ZEC Zbigniew Wójcik.

Dlaczego więc będą przerwy w dostawie ciepłej wody w kierunku Bratkowic? Otóż, żeby przeprowadzić remont sieci trzeba będzie wymienić m.in. jeden z trójników „spinających” rury w sąsiedztwie skrzyżowania Sikorskiego i Powstańców.

– Planujemy przerwę w dostawie ciepłej wody dla kierunku bratkowickiego w okolicach 5 czerwca. Nie chcemy pozbawiać mieszkańców ciepłej wody na weekend. Myślę, że w ciągu kilku dni przywrócimy dostawy – dowiedzieliśmy się w ZEC.

Prace, na które przetarg rozstrzygnął łowicki Zakład Energetyki Cieplnej, są dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Będą kosztować ok. 1,6 mln złotych.

1 komentarz

  1. dociekliwy

    Wydaje mi się że chodzi raczej o wspawanie trójników w sieć zasilającą os. Bratkowice i Dąbrowskiego,bo dotąd ich tam nie było. Warto dodać, że ta sama firma wymieni też odcinek ciepłociągu biegnącego wzdłuż ul. Długiej przy blokach os. Dąbrowskiego do komory obok urzędu Gminy Łowicz pod ul. Wąską.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.