Łowicki Ośrodek Kultury jest partnerem 40. jubileuszowych Łódzkich Spotkań Teatralnych, które odbywają się w kilku miastach województwa. Dwa spektakle zaplanowane są w Łowiczu – w sali kina Fenix. Na spektakle obowiązują bezpłatne wejściówki, które można od dzisiaj, 17 listopada odbierać w kasie kina Fenix.

Łódzkie Spotkania Teatralne
Łódzkie Spotkania Teatralne

Ilość miejsc jest ograniczona.
Co będzie można obejrzeć w Łowiczu?

W sobotę, 25 listopada o godz. 17.30 zaplanowane jest Forum „Teatr ponad podziałami”. O godz. 18.00 z premierowym spektaklem „IN-NI „wystąpi Teatr Chorea z Łodzi. Bezpośrednio po spektaklu zaplanowana jest dyskusja artystów z publicznością.

Performens IN-NI z udziałem 6 aktorów i muzyki będzie tworzony wraz z częściowym udziałem publiczności. Będą użyte teksty m.in. z książki „Nieobcy” oraz poezje Zbigniewa Herberta i afroamerykańskiego poety Amiri Baraka.

W niedzielę, 26 listopada o godz. 17.00 w Klubie Pracownia wystąpi laureat 30. ŁóPTA – Teatr Trzcina z Tomaszowa Mazowieckiego ze spektaklem „S.A.L.I.G.I.A.” w reżyserii Kariny Góry, bezpośrednio po spektaklu dyskusja artystów z publicznością.

Spektakl jest próbą przyjrzenia się człowiekowi. 7 grzechów głównych staje się pretekstem do obnażenia natury ludzkiej, odkrycia tego, co drzemie pod skórą każdego z nas nawet w momencie przekraczania cienkiej granicy między życiem a śmiercią.

Festiwal jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.