Motocykliści z Łowickiego Klubu Motocyklowego No 16 mieli dziś 11 maja swoje święto. Na organizowaną przez nich majówkę do Łowicza przyjechali motocykliści z zaprzyjaźnionych klubów z całej Polski, a nawet z Kaliningradu.

W sobotę motocykliści rozpoczęli dzień od mszy świętej w kościele na Korabce, skąd przejechali na Nowy Rynek. Tam stanęło kilkaset maszyn, każdego typu i w różnym wieku. W rozmowach z nimi o fascynacji jazdą na motocyklach usłyszeliśmy, że najważniejsze jest uczucie wolności. – Na motocyklu zapominam o wszystkich problemach, to rodzaj odskoczni od codzienności – powiedział nam jeden z uczestników zlotu.

Gwiazdą zlotu był strongman Konrad Karwat, który poprowadził konkursy siłowe, w których udział brali zarówno dorośli jak i dzieci, on sam udowodnił na co go stać przeciągając wóz strażacki. Dużo emocji wzbudziły też pokazy ewolucji na motocyklu na zamkniętej dla ruchu części Nowego Rynku.

Obecni byli także medycy z Centrum Ratowniczo-Medycznego Grupa N1 z Lubania, którzy za 1 zł wykonywali chętnym podstawowe badania. Prowadzili też warsztaty z udzielania pierwszej pomocy z naciskiem na poszkodowanych motocyklistów. Radzili, aby w przypadku podejrzenia poważnego urazu i braku przytomności nie zdejmować z głowy kasku, bo może to spowodować uszkodzenie kręgosłupa, nawet w przypadku, gdy konieczna jest resuscytacja.

Obecnie motocykliści bawią się przy muzyce rockowej na terenie Hotelu Rozdroże w Nieborowie.

Więcej w papierowym wydaniu Nowego Łowiczanina lub w e-wydaniu.

10 komentarzy

 1. A wy przy odrobinie inteligencji zorientujecie się że jesteście sami.

 2. ANTONIO

  JAK BĘDZIE NA GUŻNI NIE BĘDZIESZ MIAŁ KOGO KRYTYKOWAĆ!!! MOIM ZDANIEM BYŁO SYMPATYCZNIE.

 3. To za rok zróbcie np. na Guźni.

 4. ANTONIO

  DZIĘKUJEMY ZA DOBRE SŁOWO. ZAPRASZAMY ZA ROK!!!! MAM NADZIEJĘ ŻE BĘDZIE NAS WIĘCEJ!!!

 5. Tych idjotow to nie w centrum miasta tylko n na autostradę niech tam się dekor wywyja

 6. Od kiedy byle kto w kamizelce z napisem ” Organizator ” może kierować ruchem i zamykać ulicę. Co na to policja?

 7. najwazniejsza jest msza…. japierdole

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.