Od godziny 17 w Muzeum w Łowiczu wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z przeróżnych atrakcji przygotowanych z okazji “Nocy Muzeów” przez pracowników tej placówki oraz współpracujące z nią instytucje i organizacje.


W tegorocznym programie znalazły się na przykład: wystawa “Pan radca Klimecki” (przygotowana przez Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Łowiczu), spotkanie z pasjonatem wycinankarstwa Edwardem Noniewiczem, wystawę kart pocztowych z Henrykiem Sienkiewiczem bądź scenami z jego powieści, a także wernisaż wystawy “Światło i czas” Agnieszki Kopczyńskiej i Jadwigi Dębskiej.

Skoro “Noc Muzeów” w Łowiczu, to nie mogło też zabraknąć akcentów muzycznych – w zabytkowej Kaplicy św. Karola Boromeusza zagrali uczniowie i nauczyciele Centrum Edukacji Muzycznej w Łowiczu.

Były też różnego rodzaju warsztaty i zajęcia dla dzieci czy zwiedzanie ekspozycji z przewodnikami PTTK. Ostatnim punktem programu jest spotkanie “M(n)ocne opowieści. Kryminalne zagadki Łowicza”, podczas którego dr Tomasz Romanowicz wprowadzi wszystkich zainteresowanych do poznania ciemnej strony historii Ziemi Łowickiej.

Komentowanie nie jest możliwe.