We wtorek, 13 sierpnia, o godz. 19.30 w bazylice katedralnej odbędzie się siódme już spotkanie z muzyką organową w ramach XXXI Międzynarodowego Festiwalu Organowego Johann Sebastian Bach 2019. Do końca wakacji zostały już tylko trzy koncerty.

W najbliższy wtorek wystąpi Stefano Bertuletti z Włoch, aktywny kompozytor oraz tytularny organista kościoła Santo Cuore Bonato Sotto Bergamo. Jest laureatem I nagrody w dziedzinie muzyki organowej w konserwatorium Gaetano Dionizetti w Bergamo. Występuje przede wszystkim jako solista biorący udział w renomowanych festiwalach, ale koncertuje także z zespołami kameralnymi i chórami we Włoszech, Francji, Szwajcarii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Równolegle prowadzi działalność naukową, w ramach której publikuje teksty na temat budownictwa organowego.

Koncerty w bazylice katedralnej będą się odbywały jeszcze do końca wakacji, w każdy wtorek o godz. 19.30. Bilety w cenie: 10 zł normalny i 5 zł ulgowy można zakupić w dniach koncertów na godzinę przed ich rozpoczęciem w przedsionku katedry.

Kolejne koncerty:
20 sierpnia, Jean-Baptiste Dupont (Francja)
27 sierpnia, Roman Gryń (trąbka), Bogdan Narloch (organy)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.