Nadeszło lato, a wraz z nim do bazyliki katedralnej powraca, organizowany od lat w wakacje, Międzynarodowy Festiwal Organowy Jan Sebastian Bach 2017, w swojej 29. odsłonie. Pierwszy koncert odbędzie się już we wtorek, 4 lipca, o godz. 19.30. 

Łącznie zaplanowano 9 koncertów w każdy wtorek lipca i sierpnia w bazylice katedralnej. Bilety można nabyć w dniach koncertów na godzinę przed ich rozpoczęciem w przedsionku katedry. Bilety kosztują: 10 zł normalny i 5 zł ulgowy. We wnętrzach bazyliki katedralnej wystąpią artyści m.in. z Polski, Włoch (Watykanu), Niemiec (Hamburga) i Finlandii. Kierownictwo artystyczne nad festiwalem, podobnie jak dotychczas, sprawował będzie prof. Wiktor Łyjak. 

Podczas koncertu inauguracyjnego wystąpi prof. Wiktor Łyjak (organy) wraz z Magdaleną Witczak (sopran). Będzie to okazja, by posłuchać śpiewu przy akompaniamencie muzyki organowej. W repertuarze m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha. Do udziału w festiwalu zapraszają Łowicki Ośrodek Kultury i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.