Nadeszło lato, a wraz z nim do bazyliki katedralnej powraca, organizowany zawsze w wakacje, Międzynarodowy Festiwal Organowy Jan Sebastian Bach 2019, w swojej 31. odsłonie. Koncertu inauguracyjnego posłuchamy już w najbliższy wtorek, 2 lipca, o godz. 19.30.

Prof. Wiktor Łyjak urodził się niedaleko Łowicza – w sąsiednich Skierniewicach. Poprzez organizowanie festiwalu organowego – już od prawie trzech dekad – jest jedną z najważniejszych postaci w muzycznym życiu naszego miasta. fot.Tomasz Matusiak

Łącznie zaplanowano 9 koncertów w każdy wtorek lipca i sierpnia. Bilety w cenie: 10 zł normalny i 5 zł ulgowy można zakupić w dniach koncertów na godzinę przed ich rozpoczęciem w przedsionku katedry.

W czasie tegorocznego festiwalu, we wnętrzach bazyliki wystąpią artyści m.in. z Polski, Hiszpanii, Słowacji, Włoch i Francji. Poza „tytułowymi” organami w czasie niektórych koncertów usłyszymy też skrzypce i trąbkę.

Kierownictwo artystyczne nad festiwalem, tak jak od samego początku, będzie sprawował prof. Wiktor Łyjak. Wystąpi on wraz z mezzosopranistką Anną Lubańską podczas koncertu inauguracyjnego, 2 lipca.

Program koncertów:
2 lipca, Anna Lubańska (mezzosopran), Wiktor Łyjak (organy)
9 lipca, Josef Still (Niemcy)
16 lipca, Loreto Aramendi (Hiszpania)
23 lipca, Krzysztof Jakowicz (skrzypce), Krzysztof Marosek (organy)
30 lipca, Marek Vrábel (Słowacja)
6 sierpnia, Karol Gołębiowski
13 sierpnia, Stefano Bertuletti (Włochy)
20 sierpnia, Jean-Baptiste Dupont (Francja)
27 sierpnia, Roman Gryń (trąbka), Bogdan Narloch (organy)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.