Nieudanie rozgrywki zainaugurowali piłkarze Pelikana Łowicz. Biało-zieloni przegrali w Iławie z Jeziorakiem 0:2. Łowiczanie stworzyli sobie tego dnia jednak sporo sytuacji strzeleckich, ale żadnej nie zdołali wykorzystać. W dodatku od 38. minuty grali jednego mniej po tym jak z boiska wyrzucony został Łukasz Gołka.

Mecz od ataków rozpoczęli podopieczni Roberta Wilka. Pierwszą groźną i od razu zamienioną na bramkę sytuację gospodarze stworzyli sobie w piątej minucie. Kapitalną bramkę zdobył Piotr Skokowski i chyba tylko piłkarz iławian wie jak udało mu się umieścić piłkę w siatce.

Później na boisku działo się niewiele. Sprawy w swoje ręce wziął arbiter, który sowicie karał piłkarzy obu jedenastek za błahe wejścia. W 38. minucie o nieporadności arbitra boleśnie przekonali się łowiczanie. Z boiska za drugą żółtą kartkę wyrzucony został Łukasz Gołka.

Mimo gry w osłabieniu biało-zieloni nie cofnęli się do obrony i stwarzali sobie sytuacje. Najlepszą zmarnował Olaf Okoński, który na kwadrans przed końcem mając przed sobą tylko bramkarza uderzył ponad poprzeczką. Ostatnie 15 minut to zmasowane ataki przyjezdnych i groźne kontrataki gospodarzy.

Właśnie jedna z takich kontr, przeprowadzona już w doliczonym czasie gry, przyniosła Jeziorakowi drugą bramkę i zapewniła trzy punkty w pierwszej kolejce tego sezonu. Na listę strzelców wpisał się Wojciech Figurski. Po meczu trener Pelikana powiedział, że smuci go wynik, ale gra jego podopiecznych napawa optymizmem. Za tydzień biało-zieloni zagrają w Łowiczu z Motorem, a mecz ten rozpocznie się w sobotę 30 lipca o godz. 17.00.

Mateusz Lis

Jeziorak Iława         2 (1)

Pelikan Łowicz       0 (0)

1:0 – Piotr Skokowski (5), 2:0 – Wojciech Figurski (90).

Jeziorak: Kręt – Kowalski, Kalkowski, Wietecha, Imbiorowicz – Sedlewski, Żaglewski (61 Figurski), Pietroń (73 A. Kowalczyk), Skokowski (70 Kretow) – Kuciński (82 Klein), Sobociński.

Pelikan: Pytkowski – Łakomy, Brodecki, Gołka, Żółtowski – Kowalczyk, Łochowski (63 Mitek), Grajek, Adamczyk – Solecki (58 Okoński), Kosiorek (55 Pomianowski).

Sędziował: Tomasz Tobiański (Gdańsk). Żółte kartki: Dariusz Imbiorowicz (1), Arkadiusz Wietecha (1), Tomasz Sedlewski (1), Arkadiusz Kuciński (1), Remigiusz Sobociński (1) i Wojciech Figurski (1) – wszyscy Jeziorak oraz Krzysztof Brodecki (1), Łukasz Gołka (1 i 2), Konrad Kowalczyk (1) i Patryk Pomianowski (1) – wszyscy Pelikan. Czerwona kartka: Łukasz Gołka (38, druga żółta). Widzów: 500.