Na kortach tenisowych przy ul. Powstańców 1863 roku zaczął się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza – Krzysztofa Jana Kalińskiego.

Fot.: Zbigniew Łaziński.

Prezes Łowickiego Towarzystwa Tenisowego Krzysztof Gajda zaprosił do rywalizacji amatorów tenisa, którzy prezentują różny poziom. Rywalizacja tenisistów zawsze jest bardzo wyrównana i zacięta. Zawodnicy podzieleni będą na grupy,  a mistrzowie i wicemistrzowie grup awansują do półfinałów.  W tym roku w rywalizacji bierze udział szesnastu tenisistów i trzy tenisistki. Finały zaplanowano na niedzielę.

W niedziele planowany jest również pokazowy mecz tenisa, w którym zagrają dwaj świetni łowiczanie Jan Markowski i Jakub Dańczak.

– Mecz pokazowy na pewno będzie ozdobą turnieju. To są dwaj super zawodnicy i ich gra stoi na wysokim poziomie. Zapraszamy miłośników tenisa w niedzielę 16 września około godziny 15.00. Warto przyjść popatrzeć na tenis w wydaniu dwóch łowickich juniorów – dodaje prezes ŁTT. Turniejowe pojedynki zaplanowane są od soboty 15 września od godz. 9.00. Impreza zakończy się w niedzielę po południu.

Fot.: Zbigniew Łaziński.
Fot.: Zbigniew Łaziński.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.